آزادی دینی از محورهای ملاقات آینده ترامپ با همتای هندی اش

به گزارش دانشنامه آریایی، یک مقام ارشد دولتی آمریکا اظهار کرد، دونالد ترامپ در ملاقات پیش رو با نارندرا مودی مساله آزادی دینی را مطرح خواهد نمود.

آزادی دینی از محورهای ملاقات آینده ترامپ با همتای هندی اش

به گزارش دانشنامه آریایی، دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند بر سر لغو خودمختاری کشمیر و قانون شهروندی تازه ای که گفته می گردد علیه مسلمانان و تبعیض آمیز است، با نقدها گسترده ای روبه رو است.

خبرگزاری رویترز گزارش نموده یک مقام ارشد دولتی آمریکا اظهار نموده دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا که قرار است دوشنبه با مودی ملاقات کند، درباره رسومات دموکراسی مشترک میان دو کشور و آزادی دینی تبادل نظر خواهد نمود.

وی اضافه نمود: او (ترامپ) این مسائل و به ویژه مساله آزادی دینی را که برای این دولت بسیار مهم است، مطرح خواهد نمود.

حزب حاکم مودی تبعیض علیه 180 میلیون مسلمان هند را تکذیب می نماید و در واکنش به نقدها خارجی تاکید نموده که مساله کشمیر و قانون شهروندی مسائل داخلی هند هستند که دیگر کشورها حق مداخله در آن را ندارند. این مسائل دهلی نو را در ماه های اخیر با کشورهای مسلمان نظیر ترکیه و مالزی دچار تنش نموده است.

این مقام آمریکایی در ادامه گفت: فکر می کنم رییس جمهور (ترامپ) درباره تمامی این مسائل در ملاقات با مودی تبادل نظر کند و یادآور گردد که دنیا امیدوار است که هند به رسوم دموکراتیک خود پایبند بماند و به اقلیت های دینی احترام بگذارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 915

به "آزادی دینی از محورهای ملاقات آینده ترامپ با همتای هندی اش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی دینی از محورهای ملاقات آینده ترامپ با همتای هندی اش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید