آلودگی هوای تهران تا چه روزی ادامه دارد؟ ، هشدار زرد هواشناسی ، هوا فعلا سرد می ماند

به گزارش دانشنامه آریایی، طبق اعلام اداره کل هواشانسی استان تهران، شرایط جوی این استان همراه با عدم وزش باد قابل ملاحظه و کاهش کیفیت هوا تا سرانجام هفته، فعالیت متناوب سامانه بارشی و بارش پراکنده برف و پدیده مه و ماندگاری هوای سرد خواهد بود.

آلودگی هوای تهران تا چه روزی ادامه دارد؟ ، هشدار زرد هواشناسی ، هوا فعلا سرد می ماند

به گزارش خبرنگاران، بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و پیش یابی مدل های عددی شرایط جوی استان تا خاتمه هفته با توجه به عدم وزش باد قابل ملاحظه و کاهش دما، انباشت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا به ویژه در منطقه ها پرتردد شهری پیش بینی می گردد.

در ارتفاعات با توجه به فعالیت متناوب سامانه بارشی تا روز چهارشنبه (7 دی) آسمان نیمه ابری تا ابری، در برخی ساعات همراه با بارش پراکنده برف و پدیده مه و برای دیگر نواحی استان برای بعدازظهر و اواخر وقت روز سه شنبه (6 دی) قسمتی ابری تا نیمه ابری و احتمال بارش پراکنده مورد انتظار است.

در بیشتر منطقه ها استان به ویژه ارتفاعات شاهد ماندگاری هوای سرد تا خاتمه هفته خواهیم بود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه آبعلی با کمینه دمای 8- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (6 دی) کمی ابری و غبار محلی و به تدریج افزایش ابر با حداقل دمای 2 و حدبیشتر دمای 9 درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (7 دی) نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی و به تدریج کاهش ابر و افزایش باد با حداقل دمای یک درجه و حدبیشتر دمای 9 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

گزارشی از بارندگی تهران طی 24 ساعت گذشته

بعلاوه براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران طی 24 ساعت گذشته در ایستگاه های هواشناسی استان تهران بارندگی هایی ثبت شد که بیشترین مقدار بارندگی مربوط به ایستگاه شهریار به مقدار 4.2 میلیمتر بود.

در ایستگاه های شمیرانات- اقدسیه به مقدار 2.6 میلیمتر، چیتگر 2 میلیمتر، ژئوفیزیک تهران 1.8 میلیمتر، پردیس 1.4 میلیمتر، فرودگاه مهرآباد 1.2 میلیمتر، آبعلی 1 میلیمتر، دماوند 0.8 میلیمتر، فرودگاه امام (ره) 0.6 میلیمتر، میگون 0.4 میلیمتر و پردیس 0.1 میلیمتر بارندگی ثبت شد.

هشدار هواشناسی برای همه گروه ها

بنا بر این گزارش، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ از پایداری جو و عدم وزش باد قابل ملاحظه و افزایش غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون از دوشنبه تا چهارشنبه (5 تا 7 دی) اطلاع داد.

این شرایط جوی در شهرستان های تهران، اسلامشهر، بهارستان، پاکدشت، پیشوا، قدس، ری، شهریار، رباط کریم، قرچک، ملارد، ورامین و جنوب شهرستان شمیرانات پیش بینی می گردد.

بر اثر این مخاطره افزایش غلظت آلاینده ها، افزایش شاخص های آلودگی هوا، کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک در منطقه ها پرتردد ناسالم برای تمام گروه ها دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای جلوگیری از آسیب ها کاهش ترددهای غیرضروری به ویژه سالمندان، بچه ها و بیماران قلبی عروقی و ریوی، پرهیز از فعالیت های ورزشی در فضای باز و مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک را توصیه می نماید.

لازم به ذکر است هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم برای مواجهه با پدیده ای جوی را داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد، تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 دی 1401 بروزرسانی: 12 دی 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2317

به "آلودگی هوای تهران تا چه روزی ادامه دارد؟ ، هشدار زرد هواشناسی ، هوا فعلا سرد می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوای تهران تا چه روزی ادامه دارد؟ ، هشدار زرد هواشناسی ، هوا فعلا سرد می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید