آموزش عالی بی سروسامان، علت اعتراضات دانشجویان

به گزارش دانشنامه آریایی، گزارش های جدید حاکی از آن است که دانشجویان آفریقایی از شرایط آموزش عالی ناراضی هستند و آموزش عالی بی سروسامان علت تظاهرات و اعتراض های آنان است.

آموزش عالی بی سروسامان، علت اعتراضات دانشجویان

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزار فارس به نقل از universityworldnews، دانشجویان آفریقای جنوبی در آستانه آغاز سال تحصیلی در این کشور تظاهرات کردند و به خیابان ها ریختند.

گزارش های جدید حاکی از آن است که دانشجویان آفریقایی از شرایط آموزش عالی ناراضی هستند و آموزش عالی بی سروسامان علت تظاهرات و اعتراض های آنان است.

آنها به شهریه دانشگاه، کیفیت خدمات ارائه شده، هزینه خوابگاه، هزینه پروژه های تحقیقاتی و عدم تأمین آنها توسط دولت و نرخ بیکاری اعتراض دارند.

مسائل تحصیلی دانشجویان منجر به تظاهرات مداوم در محوطه دانشگاه ها و خیابان ها شده است؛ نرخ بالای بیکاری یکی از مهم ترین اعتراضات دانشجویان است.

پرداخت هزینه های دانشگاه در شرایطی که بسیاری از دانشجویان آفریقای جنوبی در فقر به سر می برند و بیکاری پس از فارغ التحصیلی منجر به بروز اعتراض و خشم آنها شده است.

اعتراضات دانشجویان که از سال 2015 آغاز شده دولت پیشین را مجبور به سرمایه گذاری در آموزش عالی کرد، اما دانشجویان باور دارند این رویکرد ناقص دولت کمکی به بهبود شرایط نمی کند و حل مسائل دانشجویان اقدامات بسیار گسترده تری را می طلبد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 187

به "آموزش عالی بی سروسامان، علت اعتراضات دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش عالی بی سروسامان، علت اعتراضات دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید