آیا مواد ظرفشویی کرونا را از بین می برد؟

به گزارش دانشنامه آریایی، برای از بین بردن ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی و عمومی و شستشو با مواد شوینده مناسب، قوی ترین راه است.

آیا مواد ظرفشویی کرونا را از بین می برد؟

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری دانشنامه آریایی، ویروس کرونا که این روزها گسترش فراوانی را در کشور داشته، باعث نگرانی اذهان عمومی شده و همچنین استرس زیادی را به مردم کشور وارد نموده است. خوشبختانه با رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی ساده می توان جان خود را نجات داد و ویروس ها را از خود دور کرد.

با شستشو و ضد عفونی کردن درست دست ها و سطوح با مواد شوینده مناسب، ویروس هایی که روی سطح دست و صورت و یا سطوح مختلف هستند، می توانید از بین ببرید، زیرا ویروس کرونا را چربی احاطه نموده است و این مواد شوینده پوست و سطوح را از وجود ویروس پاکسازی می نمایند.

تاثیر مواد ظرفشویی بر کرونا

اما گاهی این موضوع توسط بعضی افراد گفته می گردد که دست های خود را با ریکا یا مواد ظرفشویی شستشو می دهند، در واقع این مواد شستشو دهنده به دلیل خاصیت ایجاد کف و چربی زدایی می توانند عفونت و ویروس ها را از سطح دست پاکسازی نمایند.

موادشوینده

با وجود مطالب گفته شده، اما در حال حاضر آب و صابون یکی از موثرترین و ساده ترین روش ها محسوب می گردد.باید دانست که استفاده از محلول های ضدعفونی نماینده در مکان هایی کاربرد دارد که آب و صابون در دسترس نیست مانند زمانی که افراد در مترو، تاکسی و اماکن عمومی در تردد هستند، بنابراین تامین آب و مایع دستشویی در همه اماکن عمومی و خصوصی و شست و شوی مداوم دست و صورت اهمیت بیشتری دارد.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1029

به "آیا مواد ظرفشویی کرونا را از بین می برد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا مواد ظرفشویی کرونا را از بین می برد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید