ارزیابی آثار ارسالی به همایش بین المللی میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت ها و چالش ها آغاز شد

به گزارش دانشنامه آریایی، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، مهشید بُرجیان دبیر اجرایی همایش بین المللی میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت ها و چالش ها در توضیح این خبر گفت: بررسی پیشینه نسخه پژوهی و نسخه شناسی در هند (شیوه ها، مطالعات میان رشته ای، مطالعات دانشگاهی) از جمله اهداف اصلی این همایش بین المللی است.

ارزیابی آثار ارسالی به همایش بین المللی میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت ها و چالش ها آغاز شد

با توجه به اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو کشور، از محققان ایرانی و غیرایرانی که به زبان های فارسی و انگلیسی آثار و پژوهش هایی دارند؛ دعوت به عمل آمد که با تکیه بر میراث مستند مشترک، آخرین نتایج مطالعات و پژوهش های خود را درباره نسخ خطی در جایگاه میراث مشترک دو کشور کهن ایران و هند؛ در این گردهمایی ارائه کنند.

بُرجیان اضافه کرد: پس از انتشار فراخوان، چکیده مقاله ها دریافت شد و از شهریور ماه چکیده آثار برای دبیرخانه همایش ارسال شد.

وی یادآور شد: به دلیل استقبال پژوهشگران از همایش بین المللی میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت ها و چالش ها و دریافت تعداد زیادی چکیده آثار در روزهای پایانی مهلت ارسال آثار تا تاریخ 30 مهرماه تمدید شد و تا به امروز بیش از ده ها چکیده مقاله دریافت شده است.

دبیر اجرایی همایش بین المللی میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت ها و چالش ها با بیان این مطلب که آثار ارسالی در مرحله ارزیابی از طریق داوران این همایش بین المللی قرار دارند، ادامه داد: پژوهشگران و محققانی که تاییدیه چکیده مقاله را دریافت کرده اند تا 20 آذرماه می توانند متن کامل مقالات خود را به دبیرخانه همایش به آدرس پست الکترونیکی همایش [email protected] : ارسال کنند.

بُرجیان درباره شیوه برگزاری این همایش گفت: امید است بحران کرونا مرتفع شود و این همایش به صورت حضوری برگزار شود، اما با توجه اینکه بیشتر کشورهای جهان همچنان با این ویروس درگیر هستند، بنابراین برای رعایت حفظ سلامت پژوهشگران و شرکت کنندگان، احتمال برگزاری این همایش به صورت مجازی بیشتر است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 15 آذر 1400 بروزرسانی: 15 آذر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2011

به "ارزیابی آثار ارسالی به همایش بین المللی میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت ها و چالش ها آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی آثار ارسالی به همایش بین المللی میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت ها و چالش ها آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید