ارسال 1.5میلیون پیامک خانه خالی به مالکان

به گزارش دانشنامه آریایی، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 1.5 میلیون مالک خانه خالی پیامک مالیاتی دریافت کردند، گفت: مالیات خانه های خالی که مالک آن ها زیر 18 ساله ها هستند را باید قیم و سرپرست آن ها بپردازند.

ارسال 1.5میلیون پیامک خانه خالی به مالکان

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش ایلنا، محمود محمودزاده معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسارزی با اشاره به ارسال پیامک مالیاتی به مالک خانه های خالی، گفت: در مرحله اول اطلاعات واحد مسکونی خالی از سکنه به مالک پیامک می گردد و این مهلت به مالک داده شده که نسبت به این اطلاعات در صورت نادرست بودن، در قالب پیامک برگشت اعتراض خود را ارسال کند.

وی ادامه داد: با شروع به کار سامانه، روزانه متوسط بین 100 تا 150 هزار پیامک به مالکان خانه های خالی ارسال شده است و تا الان به تعداد 1.5 میلیون پیامک به مالک خانه های خالی رسیده ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: مالکان گروه به گروه پیامک برگشت تایید اطلاعات و یا عدم تایید آن را ارسال می نمایند و برگشت اطلاعات در حال اجرا است. پس از انجام این عملیات، اطلاعات پردازش و صحت سنجی خواهند شد.

محمودزاده با بیان اینکه هم به مالکان حقیقی و هم حقوقی پیامک ارسال شده است، گفت: از حقوقی ها به شماره ای که ثبت شده پیامک ارسال می گردد که آن شماره می تواند شماره تماس اعضای هیات مدیره یا شماره ثبتی شرکت باشد.

وی در پاسخ به این سوال که هنوز ضرایب مالیاتی در مجلس برای مالیات ستانی از خانه های خالی تصویب نشده است و در این شرایط چطور اخذ مالیات از خانه های خالی را شروع می کنید، گفت: طبیعتا هر زمانی که ضرایب مالیات بر خانه های خالی در مجلس تصویب گردد تاریخ ملاک عمل است و عطف به ما سبق نمی گردد. این اقدامات براساس قانون مصوب سال 94 بوده و تا زمانی که مصوبه جدید از مجلس خارج نگردد، همه ضرایب براساس قانون قبل خواهد بود.

معاون وزیر راه وشهرسازی درباره عدم اتصال وزارتخانه های نفت و نیرو که اطلاعات انشعابات واحد های مسکونی را در اختیار دارند و می توانند ملاک عمل شناسایی خانه های خالی باشند، تاکید نمود: هر کدام از دستگاه ها استاندارد هایی در سامانه های خود دارند که اتصال این سامانه ها به یکدیگر فرایند فنی زمان بری دارد. در حال حاضر در حال مذاکره هستیم که این ارتباط بین دستگاه های مختلف به صورت آنلاین برقرار گردد و سامانه ها به یک استاندارد مشترکی برسند تا روزانه این اطلاعات بین دستگاه های مختلف مبادله گردد.

محمودزاده اضافه نمود: البته مراحل شناسایی خانه های خالی اجرا شده، اما وقتی اطلاعات بیشتر باشد کار راحت تر است. به هر حال به لحاظ تکلیفی که داشتیم با همین اطلاعات موجود کار را انجام دادیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مالیات ستانی از واحد های خالی از سکنه که مالک آن ها زیر 18 سال دارند، گفت: مالیات خانه های خالی که مالک آن ها زیر 18 ساله ها هستند را باید قیم و سرپرست آن ها بپردازند.

منبع: فرارو
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1315

به "ارسال 1.5میلیون پیامک خانه خالی به مالکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال 1.5میلیون پیامک خانه خالی به مالکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید