اسناد تازه علیه نخست وزیر کانادا ، فشار بر ترودو افزایش یافت

به گزارش دانشنامه آریایی، یکی از اعضای سابق کابینه کانادا که در کانون بحرانی قرار گرفته است که می تواند به خاتمه نخست وزیری جاستین ترودو منجر گردد، روز آدینه اسنادی در حمایت از اتهامات مطرح شده ارائه داد.

اسناد تازه علیه نخست وزیر کانادا ، فشار بر ترودو افزایش یافت

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، این عضو سابق کابینه کانادا اسناد جدید را در حمایت از این اتهام مطرح نموده که به او فشار وارد شده بود تا به یک شرکت بزرگ برای جلوگیری از محاکمه به اتهام فساد کمک برساند.

ترودو از روز 7 فوریه (پنجشنبه 18 بهمن) در ارتباط با اتهامات مطرح شده تحت فشار واقع شده است. طبق این اتهامات، مقامات رسمی دولتی سال گذشته خارج از ضوابط به جودی ویلسون - ریبولد وزیر سابق دادگستری فشار وارد کردند تا اطمینان حاصل نمایند که شرکت ساخت و ساز اس ان سی لاوالین با پرداخت جریمه از محاکمه فرار کند.

این بحران ممکن است به قیمت از دست رفتن بخت انتخاب مجدد ترودو در انتخابات در ماه اکتبر امسال میلادی تمام گردد.

نظرسنجی ها حاکی است که حزب لیبرال های چپ میانه او که تا ماه ژانویه پیروزی آن ها قطعی به نظر می رسید ممکن است در برابر حزب مخالف محافظه کار ها شکست بخورد.

ویلسون ریبولد روز آدینه حدود 40 صفحه اسناد تازه حاوی جزئیات بیشتری از این موضوع را فاش کرد. او ماه گذشته اولین بار این اتهامات را در جلسه ادای شهادت در کمیته قضایی مجلس عوام کانادا عنوان نمود.

ترودو می گوید که مقامات دولتی در کوشش بودند این مساله را به ویلسون-ریبولد تفهیم نمایند که در صورت مجرم شناخته شدن شرکت اس ان سی هزاران شغل در خطر قرار خواهد گرفت. نخست وزیر کانادا تاکید می نماید که او و تیمش کار خلافی ننموده اند.

این بحران موجب شکاف هایی در حزب لیبرال شده و بعضی از قانونگذاران خواهان اخراج ویلسون - ریبولد از گروه پارلمانی هستند، اما ترودو تا کنون در برابر این درخواست ها مقاومت نموده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 539

به "اسناد تازه علیه نخست وزیر کانادا ، فشار بر ترودو افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسناد تازه علیه نخست وزیر کانادا ، فشار بر ترودو افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید