افراد بالای 60 سال دز یادآور واکسن کرونا را دریافت کنند

به گزارش دانشنامه آریایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: از این هفته افراد بالای 60 سال که هر دو نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده اند می توانند دز یادآوری را دریافت کنند.

افراد بالای 60 سال دز یادآور واکسن کرونا را دریافت کنند

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از شهرکرد، دکتر مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: از این هفته افراد بالای 60 سال که هر دو نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده اند می توانند دز یادآور را دریافت کنند.

او افزود: بیشترین خطر در افراد مسن سال و کسانی است که نقص ایمنی دارند لذا این افراد با دریافت یک دز اضافی واکسن کرونا در برابر بیماری ایمن تر خواهند شد.

بیشتر بخوانید

دکتر شیرانی افزود: از هر زمانی که باشد می توان دز سوم یا یادآور، را دریافت کرد و از امروز دستورالعمل جزئی آن از طریق ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت ابلاغ خواهد شد.

او ادامه داد: کسانی که 6 ماه از تزریق دز دوم را سپری کرده اند، دز یادآور و برای کمتر از 6 ماه بعنوان دز سوم، واکسن را دریافت خواهند کرد.

دکتر شیرانی گفت: به لحاظ شیوع و ابتلا به بیماری کرونا خوشبختانه همچنان در استان از فرایند با ثبات برخوردار هستیم و هنوز علایم متقن و واضحی به نفع افزایش شیوع بیماری یا شروع موج ششم در استان مشاهده نمی شود.

ف

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2027

به "افراد بالای 60 سال دز یادآور واکسن کرونا را دریافت کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افراد بالای 60 سال دز یادآور واکسن کرونا را دریافت کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید