افزایش سفر ها در هفته ای بدون ممنوعیت

به گزارش دانشنامه آریایی، آمار ها نشان می دهد سفر های مردم در هفته گذشته که ممنوعیت ترددی هم نداشت، افزایش چهار درصدی را نسبت به هفته قبل از آن تجربه کرده است بدتر اینکه در این میان نام استان هایی مانند خراسان رضوی که از نظر شیوع ویروس کرونا در شرایط بحرانی قرار دارند، در صدر واقع شده است.

افزایش سفر ها در هفته ای بدون ممنوعیت

به گزارش ایسنا، براساس جدیدترین گزارش مرکز مدیریت راه های کشور از تحلیل شرایط تردد وسایل نقلیه مختلف در بازه زمانی هشتم تا 14 مرداد ماه، میانه تردد روزانه بین استانی یک میلیون و 710 هزار و 352 وسیله نقلیه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو درصد کاهش داشته، اما در قیاس با هفته گذشته افزایش چهار درصدی را تجربه کرده است. البته آمار تردد وسایل نقلیه سبک یعنی خودرو های شخصی مردم هم رشد چهار درصدی را نسبت به هفته گذشته داشت.

گرچه در همین بازه زمانی حدود هشت میلیون و 794 هزار پلاک یکتا (هر پلاک یکبار در نظر گرفته شده باشد) در محور های مواصلاتی مشاهده شده که این آمار کمتر از هفته نخست مرداد ماه است. این یعنی تعداد مسافران و خودرو های آن ها کمتر شده، اما با این وجود ترددشان (رفت و آمد) در محور های مواصلاتی بیشتر هم شده است.

باز هم مثل همیشه، این خودرو ها عمدتا متعلق به استان های تهران و البرز با سهمی بیش از 20 درصد بوده و پس از آن خودرو استان های خراسان رضوی، فارس، اصفهان، مازندران و آذربایجان شرقی در رتبه های بعدی قرار می گیرند.

از سوی دیگر ورود و خروج وسایل نقلیه در استان های مختلف نشان می دهد که استان های یزد با 16 درصد، اصفهان با 11 درصد، قم با 9 درصد و مرکزی با هشت درصد نسبت به هفته گذشته بیشترین افزایش تردد را تجربه کرده اند و سفر های ورودی و خروجی استان های آذربایجان غربی با 10 درصد، هرمزگان با 10 درصد، خراسان رضوی با 9 درصد و یزد و سمنان هم هر یک با هشت درصد بیشترین سفر ها را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته تجربه کرده اند و این در حالی است که بسیاری از این استان ها مانند خراسان رضوی در شرایط بغرنجی از نظر شیوع ویروس کرونا قرار دارند و به نظر خبری هم از اعمال محدودیت های سفر و تردد در این استان ها نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1890

به "افزایش سفر ها در هفته ای بدون ممنوعیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سفر ها در هفته ای بدون ممنوعیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید