افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در تهران

به گزارش دانشنامه آریایی، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در تهران از کاهش نسبی دمای هوا در پایتخت طی امروز (10 شهریور ماه) اطلاع داد.

افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در تهران

حسین شهبازی در گفت و گو با دانشنامه آریایی با بیان اینکه بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی در ایستگاه مهرآباد، به تدریج طی امروز (10 شهریور) بر میزان ناپایداری جوی افزوده می گردد، اظهار کرد: در برخی ساعات بعد ازظهر وزش باد به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی - جنوبی انتظار می رود.

وی ادامه داد: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا وزش باد در برخی ساعات امروز (10 شهریور) افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه با تداوم این شرایط جوی طی فردا (11 شهریور) برای برخی ساعات وزش باد با جهت غالب جنوبی - جنوب شرقی پیش بینی می گردد، توضیح داد: بر این اساس محتمل است تا فردا بر غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق به طور نسبی افزوده گردد.

به گفته شهبازی همچنین تا روز آینده دما هوای پایتخت به طور نسبی کاهش خواهد یافت.

وی در انتها با بیان اینکه کیفیت هوای 24 ساعت گذشته تهران منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 68 در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 73 همچنان در شرایط سالم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 48

به "افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید