افسر سابق اطلاعاتی نیروی هوایی آمریکا به جاسوسی برای ایران متهم شد

به گزارش دانشنامه آریایی، دولت آمریکا مونیکا ویت، یک افسر زن سابق اطلاعاتی نیروی هوایی این کشور را به یاری به عملیات جاسوسی سایبری ایران متهم کرد.

افسر سابق اطلاعاتی نیروی هوایی آمریکا به جاسوسی برای ایران متهم شد

به گزارش ان بی اس، وزارت دادگستری آمریکا روز چهارشنبه 13 فوریه (25 بهمن) یک گروهبان سابق نیروی هوایی آمریکا را متهم به جاسوسی برای ایران و انتقال اسرار طبقه بندی شده به تهران برای یاری به یک حمله سایبری به همکاران سابقش کرد.

مقامات آمریکایی می گویند مونیکا ویت 39 ساله که اطلاعات حساس مربوط به کارش به عنوان افسر ضد اطلاعات در نیروی هوایی آمریکا و بعد پیمانکار دفاعی را در اختیار ایران قرار داده بود، در سال 2013 به این کشور گریخت.

در برگه اتهامات ویت این پیغام از او خطاب به رابط ایرانی اش در سال 2012 به چشم می خورد: من عاشق کارم بودم و سعی می کنم تعلیماتی را که دیده ام به جای مقاصد شریرانه در راه خیر به کار ببرم. متشکم که این فرصت را به من دادید.

ویت که در تگزاس متولد و بزرگ شده است به توطئه برای تحویل اطلاعات دفاعی ملی به ایران متهم شده است.

به گفته مقامات آمریکایی چهار تبعه ایران هم متهم شده اند با استفاده از اطلاعاتی که ویت در اختیارشان قرار داده بود، با وارد شدن به کامپیوترهای همکاران او بدافزارهایی را وارد آنها نموده اند.

ویت از سال 1997 تا 2008 در نیروی هوایی آمریکا کار نموده و با درجه گروهبان فنی خدمتش را خاتمه داده بود و بعد 2 سال دیگر به عنوان پیمانکار دفاعی با دولت آمریکا کار نموده بود.

مقامات آمریکا او را به افشای نام رمز و ماموریت یک برنامه طبقه بندی شده وزارت دفاع متهم می نمایند. به گفته این مقامات حکم جلب ویت صادر شده است و تصور می رود او همچنان در ایران باشد.

مقامات ایرانی هنوز در این باره واکنشی نشان نداده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 186

به "افسر سابق اطلاعاتی نیروی هوایی آمریکا به جاسوسی برای ایران متهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افسر سابق اطلاعاتی نیروی هوایی آمریکا به جاسوسی برای ایران متهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید