السد صفر- پرسپولیس یک ، جانانه، تماشایی، سدشکن

به گزارش دانشنامه آریایی، پرسپولیس با نمایشی فوق العاده منطقی و استثنایی در خانه السد و مقابل مهره های گرانقیمتش نمایشی بی اشتباه و جانانه داشت و با یک برد روحیه بخش و امیدوار کننده یک پای نیمه نهایی را پشت سر گذاشت.

السد صفر- پرسپولیس یک ، جانانه، تماشایی، سدشکن

سه شنبه 97،7،10، دیدار رفت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2018، استادیوم جاسم بن حمد دوحه، ساعت:18:45 دقیقه، تماشاگر: 2500 نفر

السد صفر

پرسپولیس یک

گل:علی علیپور(85 - پنالتی)

داور:کریشانتا دیلان پریرا (سریلانکا)

یاری ها: وبالیا جوروج و دینی جیدارا

بهترین بازیکن میدان:شجاع خلیل زاده(پرسپولیس)

اخطار:سیامک نعمتی ،امید عالیشاه و علیرضا بیرانوند (پرسپولیس)سعد الشیب(85)

السد:سعد الشیب، پدرو میگل، بوعلام خوخی، حسن عبدالکریم، حمید اسماعیل(حمزه صنحاجی 73)، گابی فرناندز، جونگ وو یونگ(جسن الهیدوس 46)، سالم الهجری، بغداد بونجاح، ژاوی هرناندز و اکرم عفیف

سرمربی:ژسوالدو فریرا

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، شجاع خلیل زاده، سیامک نعمتی، شایان مصلح، احمد نوراللهی، بشار رسن(حمیدرضا طاهرخانی 5+90)، امید عالیشاه(احسان علوان زاده 73)، آدام همتی، گادوین منشا و علی علیپور(سعید حسین پور 88).

سرمربی:برانکو ایوانکوویچ

درباره این بازی بیشتر بخوانید

 • السد – پرسپولیس، نبرد نابرابر
 • سیدجلال گل می زند یا پدرو میگوئل؟
 • گابی: آماده یک جنگ واقعی هستیم
 • آسان ترین راه برای مهار آقای گل آسیا، آفسایدگیری

  گزارش بازی

  پرسپولیس در پنج دقیقه ابتدایی با وجود همه کمبودهایش خیلی خوب حریف قدرتمندش را کنترل کرد و حتی به دروازه حریف نزدیک شد.

  دقیقه 8 و در پی یک ارسال ایستگاهی السدی ها در ریباند دروازه پرسپولیس را تهدید کردند که شوت گابی یک کرنر برای میزبان به دنبال داشت.

  دقیقه 16 و بعد از چند دقیقه مالکیت السدی ها نفوذ اکرم عفیف با پاس اتفاقی مدافعان پرسپولیس به او همراه شد و ضربه زمینی این بازیکن را بیرانوند مهار کرد.

  دقیقه 17 نفوذ استثنایی بشار رسن از گوشه محوطه جریمه السد با پاس عرضی عالی او همراه شد اما منشا که انتظار این پاس عالی را نداشت از دو قدمی دروازه توپ را به بالای دروازه فرستاد.

  دقیقه 22 و با تشخیص اشتباه داور سریلانکایی خطای شجاع روی بونجاح اعلام شد تا ضربه ایستگاهی ژاوی از روی خط هجده قدم نفس ها را در سینه حبس کند اما هوشیاری مدافعان سرخپوش یک کرنر برای میزبان در پی داشت و در نهایت بیرانوند ضربه سر بازیکن میزبان را کنترل کرد.

  دقیقه 24 منشا که با ضربه سر علیپور صاحب توپ گردیده بود نتوانست پاس نهایی را به علیپور برساند و این شانس هم از دست رفت.

  دقیقه 28 بونجاح با پاس تودر در بین مدافعان پرسپولیس صاحب توپ شد و در مصاف تک به تک توپ را بیرون زد اما یاری داور به اشتباه پرچم زد و آفساید گرفت.

  دقیقه 32 بونجاح از فاصله 25 متری دروازه پرسپولیس را هدف گرفت که ضربه محکم او راهی به دروازه نیافت.

  دقیقه 42 عفیف بعد از یک و دو با ژوی با ضربه ای دقیق دروازه پرسپولیس را نشانه گرفت که بیرانوند با نوک انگشتانش دروازه تیمش را نجات داد.

  در اولین ثانیه های قت تلف گردیده نیمه نخست علیپور با توپ دزدی موقعیت خوبی برای خودش ایجاد کرد اما ضربه نهایی اش را گلر السد مهار کرد.

  نیمه دوم با یک تغییر در ترکیب السد و بازی تهاجمی از سوی این تیم همراه شد اما پرسپولیس بعد از سه دقیقه از زیر فشار بیرون آمد.

  دقیقه 56 اولین حرکت هیدوس با ضربه نهایی او از بین 5 بازیکن سرخپوش همراه شد که بیرانوند راحت توپ را گرفت.

  دقیقه 65 و بعد از اینکه چند دقیقه السد توپ را در اختیار داشت ارسال خطرناک و مواج روی دروازه پرسپولیس با دفع شجاع همراه شد و این خطر هم برطرف شد.

  دقیقه 67 و در پی نفوذ انفرادی پدرو میگل شوت محکم او جدی ترین موقعیت میزبان را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد که توپ با اختلاف کم بیرون رفت.

  دقیقه 70 و در پی یک حمله سریع از سوی السد ضربه نهایی را اکرم عفیف زد که توپ با اختلاف بیرون رفت.

  دقیقه 76 و در پی یک ضربه کرنر در ریباند اکرم عفیف با شوتی محکم دروازه پرسپولیس را نشانه گرفت که توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه بیرون رفت.

  دقیقه 79 شوت محکم عبدالکریم حسن از راه دور با دفع بیرانوند همراه شد تا خطر دیگری از بیخ گوش پرسپولیس عبور کند.

  دقیقه 84 بعد از اینکه شجاع موفق شد پاس عمقی ژاوی را مهار کرد با یک پاس عمقی عالی علیپور را راهی دروازه حریف کرد و مهاجم سرخ ها با فراری دینی تا آستانه گلزنی پیش رفت اما سعد الشیب گلر حریف روی علیپور خطا کرد و پنالتی داد.در پی این صحنه شیب فقط کارت زرد گرفت اما علیپور پنالتی را گل کرد.البته شیب تا استانه مهار این توپ رفت اما توپ با برخورد به دست او گل شد .

  پرسپولیس بعد از گل فوق العاده مثبت و منطقی بازی کرد و بازی را در کنترل داشت .داور سریلانکایی 6 دقیقه وقت تلف گردیده گرفت .در وقت های تلف گردیده یک بار عفیف توپ را از روی دست بیرانوند و دزید و گل زد اما داور این گل را به درستی مردود اظهار داشت.

  داور سریلانکایی بیش از هفت دقیقه وقت تلف گردیده گرفت اما مدافعان پرسپولیس با هوشیاری حملات احساسی و بی منطق السد را دفع کردند تا به یک برد جانانه دست پیدا نمایند.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 15 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 81

به "السد صفر- پرسپولیس یک ، جانانه، تماشایی، سدشکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "السد صفر- پرسپولیس یک ، جانانه، تماشایی، سدشکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید