اولتیماتوم سرویس فدرال زندان های روسیه به ناوالنی: فوراً برگرد!

به گزارش دانشنامه آریایی، سرویس زندان های روسیه روز دوشنبه به الکسی ناوالنی، منتقد کرملین، اولتیماتوم لحظه آخری داد: با پروازی از آلمان برگرد و صبح زود روز سه شنبه در یکی از دفاتر مسکو حاضر شو، در غیر این صورت و اگر در تاریخی بعد از این مهلت بازگردی، زندانی می شوی.

اولتیماتوم سرویس فدرال زندان های روسیه به ناوالنی: فوراً برگرد!

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از رویترز، ناوالنی، یکی از منتقدان برجسته ولادیمیر پوتین، در ماه اوت پس از احساس ناخوشی در هواپیما که به گفته آلمان و دیگر کشورهای غربی، کوشش برای کشتن او با عامل اعصاب نوویچوک بود، به منظور معالجه با هواپیما به آلمان منتقل شد.

روسیه گفته است شواهدی مبنی بر مسمومیت ناوالنی ندارد و هرگونه درگیری در آن حادثه را انکار نموده است.

سرویس فدرال زندان روسیه (FSIN) روز دوشنبه ناوالنی را به نقض شرایط مجازات حبس تعلیقی- که هنوز به دلیل محکومیت از سال 2014 در حال انجام است- و فرار از نظارت بازرسی کیفری روسیه متهم کرد.

FSIN با استناد به مقاله ای در نشریه پزشکی بریتانیایی لنست در خصوص معالجه ناوالنی، اعلام نموده که ناوالنی در 20 سپتامبر از بیمارستان در برلین مرخص شده و تمام علائم آنچه بیماری او نامیده، تا 12 اکتبر ناپدید شده اند.

سرویس فدرال زندان روسیه این طور اعلام نمود که بنابراین محکوم علیه، کلیه تعهداتی را که دادگاه برای وی قائل شده است انجام نمی دهد و از نظارت سازمان بازرسی کیفری طفره می رود.

ناوالنی دوره مجازات حبس سه و نیم ساله تعلیقی خود به خاطر پرونده سرقت را می گذراند که به گفته خودش دارای انگیزه سیاسی است. دوره عفو مشروط او 30 دسامبر به انتها می رسد.

سرویس زندان اواخر روز دوشنبه در بیانیه ای گفت ناوالنی را احضار نموده تا به مقام بازرسی گزارش دهد و مجازات تعلیقی وی در صورت اثبات صحت نقض شرایط آن، می تواند به مجازات واقعی زندان تغییر کند.

سرویس زندان به مهلتی اشاره ننموده، اما ناوالنی یک اسکرین شات از پیغامی که به وکیلش ارسال شده، منتشر کرد که در آن قید شده بود ناوالنی تا 9 صبح روز سه شنبه برای بازگشت و تحویل خود به یکی از دفاتر مسکو فرصت دارد.

کرا یارمیش، سخنگوی ناوالنی در توییتر نوشت، بازگشت به موقع برای ناوالنی غیرممکن است و او هنوز در حال بهبود از مسمومیت خود است. وی همچنین سرویس زندان روسیه را به اجرای دستورات کرملین متهم کرد.

وی در توییت خود نوشت: هیچ راهی نیست که ناوالنی بتواند فردا در بازرسی کیفری مسکو حاضر گردد. اما آیا سرویس فدرال زندان روسیه اهمیتی به عقل سلیم می دهد؟ به آن ها دستوراتی داده شده و در حال انجامی آن هستند.

کرملین گفته است ناوالنی آزاد است هر زمان دوست دارد به عنوان یک شهروند روس، به روسیه برگردد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1547

به "اولتیماتوم سرویس فدرال زندان های روسیه به ناوالنی: فوراً برگرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولتیماتوم سرویس فدرال زندان های روسیه به ناوالنی: فوراً برگرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید