بازگشت قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق

به گزارش دانشنامه آریایی، وزیر صمت گفت: خوشبختانه قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق بازگشت و قیمت آن در بورس به کیسه ای 25 هزار تومان رسید.

بازگشت قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سید رضا فاطمی امین گفت: طبق قولی که در زمان رأی اعتماد به نمایندگان ملت داده شد، خوشبختانه قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق بازگشت و قیمت آن در بورس به کیسه ای 25 هزار تومان رسید.

وزیر صمت اضافه نمود: این در حالی است که بسیاری معتقد بودند وقتی نرخ کالایی در ایران بالا می رود، دیگر پایین نخواهد آمد، اما این اتفاق خوشایند رخ داد.

عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه نرخ سیمان فله هم به 360 تومان رسید که همان قیمت سه ماه قبل است، تأکید کرد: کاری که ما برای کنترل قیمت سیمان انجام دادیم اصلاح ساختار بود و با روش های تعزیراتی، موردی و بعلاوه ایجاد جو روانی قیمت ها به اینجا نرسید به طوری که تعادلی که در بازار ایجاد شد، نرخ سیمان را کاهنده کرد.

تمامی خرده فروشان سیمان تا دو هفته آینده وارد سامانه تجارت و بورس خواهند شد

وی با تأکید بر اینکه تا دو هفته آینده هم بر بازار سیمان متمرکز خواهیم بود، یادآور شد: تا دو هفته آینده، تمامی خرده فروشان و عاملان فروش سیمان وارد سامانه تجارت و بورس خواهند شد تا در بورس و در حوزه عمده فروشی و خرده فروشی به یک روال معقول دست یابیم.

فاطمی امین درباره اقدامات اجرا شده در بازار فولاد هم گفت: قیمت فولاد بر سایر محصولات بازار مؤثر بوده و بر فضای روانی بازار هم اثرگذار است؛ در این حوزه سه راه حل تعریف شده که طی سه ماه عملیاتی خواهد شد.

وزیر صمت اضافه نمود: در مهرماه رصد کامل اطلاعاتی از زنجیره فولاد را دنبال می کنیم تا تمام تولیدات مقاطع فولادی، شمش و محصولات در سامانه جامع تجارت عرضه گردد و رانت ها و چند قیمتی بودن فولاد از این طریق از بین برود.

وی اضافه نمود: در مرحله دوم ساختار بازار را اصلاح خواهیم کرد و تأثیر ابلاغ قوانین و مقررات تازه را در آبان ماه خواهیم دید و امضا های طلایی تا این زمان از بین خواهد رفت.

فاطمی نیا توضیح داد: در آذرماه هم در ساختار صنعت فولاد اصلاح ساختاری خواهیم داشت که به سمت کاهش قیمت تمام شده حرکت کنیم و رقابت سازنده ای برای کاهش هزینه ها در بازار فولاد را ببینیم و بازار فولاد تحت تأثیر نوسانات ارزی نباشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1922

به "بازگشت قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید