بی توجهی به سرمایه گذاران نشانه توسعه نیافتگی لرستان است

به گزارش دانشنامه آریایی، ظهر سه شنبه جلسه امور زیربنایی استان در محل دفتر جلسات معاونت عمرانی لرستان تشکیل شد که در آن در خصوص صدور مجوز چندین پروژه سرمایه گذاری در استان تصمیم گیری شد.

بی توجهی به سرمایه گذاران نشانه توسعه نیافتگی لرستان است

ایجاد دو مجتمع خدماتی رفاهی در لرستان

در ابتدا موضوع صدور مجوز تعیین کاربری مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی شهرستان دورود مطرح شد که با مجوز صدور آن موافقت شد.

سپس موضوع مجوز تعیین کاربری مجتمع تفریحی، رفاهی، گردشگری و ورزشی منطقه غرب گلدشت بروجرد مطرح شد که شهردار بروجرد در خصوص پیشنهاد سرمایه گذار طرح توضیحاتی ارائه کرد.

یوسفی در اینباره گفت: سرمایه گذار این طرح از دو سال قبل درخواست ایجاد این مجتمع چند منظوره را بیان نمود و تمام موافقت های اصولی لازم را دریافت کرده است.

وی افزود: سرمایه گذار این طرح تمامی مراحل اجرای طرح را برابر با قانون انجام داده و توانایی احداث آن را دارد.

معاون امور عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه اگر این مجتمع اقامتی نیز باشد نیاز به پیوست دارد بیان داشت: با توجه به اقامتی بودن مجتمع مورد نظر و الزام به مطالعات زیست محیطی و پدافند غیر عامل با تغییر کاربری آن مشروط به رعایت الزامات فوق موافقت می شود.

موافقان و مخالفان ایجاد کارخانه سرنگ سازی و تجهیزات پزشکی

موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد صدور مجوز تعیین کاربری احداث کارخانه سرنگ سازی و تجهیزات پزشکی در شهرستان الیگودرز بود که این طرح با موافقت ها و مخالفت هایی از سوی اعضاء همراه بود.

از جمله مخالفان احداث این کارخانه مدیرکل پدافند غیرعامل استان بود که در اینباره گفت: مکان یابی تاسیسات شیمیایی و میکروبی نباید به سمت شهرها سوق داده شود و موضوع مکان یابی طرح ها از الزامات پدافند غیرعامل است.

سپهوند افزود: با توجه به اینکه مواد اولیه تشکیل دهنده سرنگ شیمیایی است احداث این کارخانه در شهر مشکلاتی را ایجاد می کند.

معاون امور عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه تولید سرنگ و لوازم اتاق عمل آلودگی های زیست محیطی به همراه ندارد گفت: اگر با این پیشنهاد موافقت نشود ممکن است سرمایه گذار طرح کلا از سرمایه گذاری منصرف شود.

اصلانی افزود: لازم است سازمان صنعت و معدن، شرکت شهرک های صنعتی و اداره کل راه و شهرسازی استان بررسی های لازم برای امکان سنجی و استقرار واحد مربوطه در داخل شهرک صنعتی موجود در شهرستان الیگودرز را مورد مطالعه قرار دهند و نتیجه برای اتخاذ تصمیم نهایی در جلسه بعد ارائه شود.

وی با تاکید بر اینکه مرجع تشکیل و تکمیل پرونده دستگاهی است که به صدور موافقت اصولی مبادرت می کند عنوان نمود: دستگاه های عضو جلسه باید تمامی مستندات مربوط به پروژه های خود را در جلسه به همراه داشته باشند و با دست پر به جلسه بیایند.

بی توجهی به سرمایه گذاران نشانه توسعه نیافتگی لرستان است

معاون امور عمرانی استانداری لرستان خطاب به مسئولین دستگاه های اجرایی در خصوص استقبال از سرمایه گذاران گفت: بی توجهی مسئولین به سرمایه گذاران از نشانه های توسعه نیافتگی استان بوده و اگر در ادارات یک کارشناس پرونده سرمایه گذاری را پیگیری کند به همکاری با وی متهم می شود که این نشانه ضعف ما است.

وی بر ضرورت تشویق کارکنان ادارات از سوی مدیران در خصوص رسیدگی به کار ارباب رجوع تاکید کرد و ادامه داد: ما به عنوان خدمتگزار زمانی درست انجام وظیفه می کنیم که به کار رباب رجوع رسیدگی کنیم در غیر اینصورت و بابت عدم رسیدگی به ارباب رجوع باید در روز قیامت پاسخگو باشیم.

معاون امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به اینکه با کشیدن مو از ماست و سختگیری های اداری کارها پیش نمی رود بیان داشت: البته انتظار نداریم ضوابط نادیده گرفته شود ولی مگر استان هایی که به توسعه رسیده اند خلاف کرده اند؟

بروکراسی اداری دلیل انصرف بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در لرستان

اصلانی پیدا کردن سرمایه گذار و نگه داشتن آن ها در شرایط کنونی را کار دشواری دانست و گفت: برخی سرمایه گذاران به دلیل بروکراسی های بیش از حد اداری از سرمایه گذاری منصرف شده و به علت برخورد برخی افراد فراری می شوند.

وی یادآور شد: طرح توسعه پتروشیمی از اولویت های استان بود که با گذشت دو سال هنوز اقدامی در خصوص آن صورت نگرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 945

به "بی توجهی به سرمایه گذاران نشانه توسعه نیافتگی لرستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی توجهی به سرمایه گذاران نشانه توسعه نیافتگی لرستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید