تأکید وزرای خارجه ترکیه و ایتالیا بر تحقق صلح در لیبی

به گزارش دانشنامه آریایی، وزیران خارحه ایتالیا و ترکیه طی نشستی بر همکاری دوجانبه برای تحقق صلح و ثبات در لیبی تأکید کردند.

تأکید وزرای خارجه ترکیه و ایتالیا بر تحقق صلح در لیبی

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، لوئیجی دی مایو و مولود چاووش اوغلو، وزرای خارجه ترکیه و ایتالیا بر ضرورت تحقق صلح و ثبات در لیبی و توقف درگیری ها در این کشور آفریقایی تأکید کردند.

وزیر خارجه ایتالیا امروز آدینه با همتای ترکیه ای خود در آنکارا، پایتخت ترکیه ملاقات و بعد از آن در یک نشست مشترک خبری شرکت کردند.

دی مایو گفت که هرچه زودتر باید برای لیبی در سازمان ملل متحد نماینده دائمی انتخاب کرد. وزیر خارجه ایتالیا گفت که باید شرایط لیبی به گونه ای باشد که به تهدیدی علیه اروپا تبدیل نشود.

به دلیل نبود دولت مرکزی مقتدر و درگیری های مستمر، لیبی از سال 2011 به گذرگاه برای مهاجرت غیرقانونی به اروپا به وسیله ایتالیا تبدیل شده است.

چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز گفت که به همراه ایتالیا برای تحقق صلح دائم و فرآیند سیاسی منتهی به نتایج مثبت، همکاری خواهد نمود.

او در خصوص طرح و عملیات اروپا به منظور نظارت بر سواحل لیبی گفت که این عملیات بی طرفانه نبوده و بر هواپیما هایی که از سوریه به ژنرال حفتر تجهیزات و سلاح می فرستد، نظارتی ندارد. چاووش اوغلو گفته امارات و فرانسه به شکل دائم، به وسیله سوریه به حفتر یاری ارسال می نمایند.

به رغم این اظهارات وزیر خارجه ترکیه، آنکارا نیز در مقابل برای حمایت از دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فایز السراج، تجهیزات و نیرو نظامی می فرستد. عمده این نیروها، گروه های مسلح و تروریست مستقر در شمال سوریه هستند که مورد حمایت ترکیه اند.

ترکیه و ایتالیا و قطر در پرونده لیبی، از دولت وفاق ملی حمایت می نمایند و کشور های مصر، امارات، عربستان سعودی، فرانسه و روسیه در درگیری های نیرو های حفتر با این دولت، جانب این ژنرال لیبیایی را گرفته و از حملات او برای سرنگونی دولت وفاق حمایت می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1164

به "تأکید وزرای خارجه ترکیه و ایتالیا بر تحقق صلح در لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید وزرای خارجه ترکیه و ایتالیا بر تحقق صلح در لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید