تبدیل چهار فضای سبز خصوصی به بوستان عمومی ، هر منطقه تهران چه تعداد بوستان دارد؟

به گزارش دانشنامه آریایی، مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت: حداقل چهار قطعه از اراضی مشجر منطقه ها 10 و 17 نیز جهت تملک در اولویت قرار داشته که به بوستان عمومی تبدیل خواهد شد.

تبدیل چهار فضای سبز خصوصی به بوستان عمومی ، هر منطقه تهران چه تعداد بوستان دارد؟

به گزارش خبرنگاران، بیشترین تعداد بوستان های شهر تهران به ترتیب مربوط به منطقه ها 4، 2، 5 و یک می گردد که هر کدام بیشتر از 200 بوستان در دل خود جای داده اند. منطقه ها 20، 15، 18 و 3 نیز بیشتر از 100 بوستان دارند.

سرانه فضای سبز منطقه ها 11 و 9 پایین ترین سرانه فضای سبز میان منطقه ها 22 گانه شهر تهران ثبت شده است چرا که هرکدام به ترتیب 29 و 26 بوستان دارند.

سال گذشته، علیرضا زاکانی شهردار تهران در نخستین هم اندیشی کارگروه های تخصصی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران از فاصله معنادار سرانه فضای سبز در منطقه ها شهر تهران سخن گفته بود که باید اعتدال میان منطقه ها شمالی و جنوبی شهر تهران برقرار گردد. به همین دلیل هم بوستان 16 هکتاری ایرانیان در منطقه 19 در جوار کوره های آجرپزی افتتاح شد تا نشان از عمل به وعده شهردار تهران درباره کاهش فاصله شمال و جنوب از نظر سرانه فضای سبز داشته باشد. البته قرار است این بوستان به 43 هکتار افزایش پیدا کند و در فاز دوم بخش دیگری از بوستان افتتاح گردد.

در همین رابطه؛ علی محمد مختاری در پاسخ به این پرسش که تا خاتمه سال جاری چه تعداد بوستان کلنگ زنی یا افتتاح می گردد، گفت: با توجه به برنامه ریزی های اجرا شده، پیش بینی می گردد که تا خاتمه سال جاری در منطقه ها شهر تهران، حدود 21 بوستان به بهره برداری برسد.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران ادامه داد: بعلاوه حداقل چهار قطعه از اراضی مشجر منطقه ها 10 و 17 نیز جهت تملک در اولویت قرار داشته که به بوستان عمومی تبدیل خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مهر 1401 بروزرسانی: 20 مهر 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2282

به "تبدیل چهار فضای سبز خصوصی به بوستان عمومی ، هر منطقه تهران چه تعداد بوستان دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل چهار فضای سبز خصوصی به بوستان عمومی ، هر منطقه تهران چه تعداد بوستان دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید