تسهیل فرایند صدور مجوز ها و حمایت از فعالیت قانونی سمن ها

به گزارش دانشنامه آریایی، نخستین نشست هم اندیشی معاونت توسعه حمل و نقل پاک و آموزش سازمان حمل نقل و ترافیک و اعضای ستاد توان افزایی سمن های شهر تهران با نمایندگان گروه های مردم نهاد دوچرخه سواری برگزار گردید.

تسهیل فرایند صدور مجوز ها و حمایت از فعالیت قانونی سمن ها

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک، این جلسه با هدف مشارکت در تدوین برنامه های توسعه شهری در حوزه حمل و نقل پاک شکل گرفت و معاونین و نمایندگان سمن ها به بیان دیدگاه ها و برنامه های خود در زمینه مدیریت صحیح و ارتقای کیفی فعالیت های پیش رو پرداختند.

بر اساس این گزارش، معاون توسعه حمل و نقل پاک و آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک در ابتدای جلسه به ساز وکار و قوانین سمن ها اشاره نمود و گفت: گروه های مردم نهاد در امر توسعه دوچرخه سواری در شهر احتیاج به مجوز های قانونی فعالیت دارند و از ستاد توان افزایی سمن ها در شورای اسلامی شهر تهران به عنوان متولی امر درخواست کرد تا ضمن افزایش مشارکت در این حوزه، به پیشگیری از آسیب های اجتماعی و شهری و تسهیل فرایند صدور مجوز فعالیت کارگروه های حمل و نقل کمک نمایند.

یعقوب آزاده دل با ارائه گزارشی از فعالیت سازمان های مردم نهاد در حوزه دوچرخه سواری از سال 1395 تا به امروز اضافه نمود: در تلاشیم تا در دوره مدیریت شهری تازه نیز با مشارکت ستاد توان افزایی سمن ها در توسعه دوچرخه سواری در شهر تهران به پایداری برسیم.

معاون توان افزایی ستاد سمن های شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه با اشاره به تغییر فرایند صدور مجوز فعالیت سمن ها در شهر تهران گفت: پس از برگزاری جلسات متعدد با وزارت کشور، روال کار صدور مجوز ها تغییر نموده و در حال حاضر، ارائه مجوز، به وسیله بخشداری ها و با نظارت ستاد سمن ها صورت می گیرد.

فرهاد صالحی اضافه نمود: در توسعه فعالیت های سمن ها باید از اجرای رویداد ها بگذریم و به تصمیم سازی در حوزه قوانین و لوایح شورای شهر برسیم. در حوزه حمل و نقل هم باید کارگروه هایی تشکیل گردد تا با اصلاح قوانین به سهولت فعالیت سمن ها کمک گردد.

وی بعلاوه با اشاره به ضرورت مشارکت سمن های حقوقی، روانشناسی و اجتماعی در برگزاری رویداد های آموزشی در شهرک های آموزش ترافیک گفت: این مراکز به عنوان پایگاه های آموزش می توانند دیگر حوزه ها را با حوزه حمل و نقل درگیر نموده و به جلب مشارکت سالم تر در شهر تهران کمک برسانند.

معاون توان افزایی ستاد سمن ها، وظیفه این ستاد را تسهیل گری و ایجاد ارتباط سمن ها با کمیسیون های مختلف شورای شهر و مدیریت شهری بیان کرد و گفت: گاهی این ورود از جنس نظارت و اجراست.

وی با دعوت از سمن های فعال در حوزه حمل و نقل و محیط زیست جهت ارائه برنامه های مناسبتی در روز جهانی دوچرخه و روز تشکل ها و کارگروه های اجتماعی گفت: هدف نهایی از ایجاد چنین برنامه هایی، مشارکت در جامعه است و این مشارکت باید آگاهانه باشد تا به پیشگیری از ایجاد عارضه های شهری کمک نموده باشیم.

در انتها جلسه نیز ضمن تشکر از تمامی فعالان حوزه حمل و نقل پاک از چهار دوچرخه سوار برتر شهر تهران با اهدای لوح و تندیس دوچرخه، تقدیر بعمل آمد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2218

به "تسهیل فرایند صدور مجوز ها و حمایت از فعالیت قانونی سمن ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیل فرایند صدور مجوز ها و حمایت از فعالیت قانونی سمن ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید