تصویب طرح خرید تضمینی دام عشایر و روستاییان

به گزارش دانشنامه آریایی، نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح خرید تضمینی دام عشایر و روستاییان تصویب و ابلاغ شد.

تصویب طرح خرید تضمینی دام عشایر و روستاییان

به گزارش خبرنگاران لرستان: حسین گودرزی اضافه نمود: با توجه به عدم بارش ها در امسال و خشکسالی به وجود آمده، دامداران عشایری و روستایی باید مورد حمایت قرار می گرفتند تا دسترنج آنها که به صورت دام سبک و سنگین است بر اثر خشکسالی تلف نگردد.

وی ادامه داد: به همین علت یک تذکر کتبی با موضوع ایجاد مشکل برای دامداران بر اثر وقوع خشکسالی و ضرورت خرید تضمینی دام عشایر و روستاییان به خاوازی وزیر جهاد کشاورزی دادم تا مصوبه خرید تضمینی دام تهیه و تصویب گردد.

گودرزی توضیح داد: با پیگیری های همه جانبه انجام شده وزیر جهاد کشاورزی مصوبه خرید تضمینی دام عشایر و روستائیان به قیمت هر کیلو 450 هزارریال را از هیئت وزیران اخذ نمود.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بعلاوه شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور به اسم مباشر خرید موضوع این مصوبه معین می گردد.

وی توضیح داد: سازمان امور عشایر ایران نسبت به معین تعداد و ترکیب دام قابل خریداری در منطقه ها عشایری با اولویت شرایط خشکسالی و اعلام آن به مباشر خرید اقدام می نماید.

گودرزی بیان نمود: به ازای خرید هر کیلوگرم دام موضوع این مصوبه، معادل سه کیلوگرم جو وارداتی با قیمت مصوب از محل ذخائر راهبردی کشور به اتحادیه تعاونی های عشایری جهت تامین خوراک دام عشایر تحویل می گردد.

وی بیان نمود: امیدواریم با این اقدام به موقع وزارت جهاد کشاورزی دامداران که در زمره موثرترین فراوری فراوریکنندگان کشور هستند بتوانند با فروش تضمینی محصول خود دچار زیان و از دست دادن شغل خود نشوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1870

به "تصویب طرح خرید تضمینی دام عشایر و روستاییان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب طرح خرید تضمینی دام عشایر و روستاییان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید