تصویب چهار ماده از برنامه 5 ساله سوم شهر تهران

به گزارش دانشنامه آریایی، اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز در جریان آنالیز جزئیات برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران چهار ماده دیگر این برنامه را پس از بحث و آنالیز به تصویب رسانند.

تصویب چهار ماده از برنامه 5 ساله سوم شهر تهران

به گزارش دانشنامه آریایی، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه علنی امروز این شورا در ادامه آنالیز جزئیات برنامه سوم توسعه شهر تهران ماده سوم این برنامه که شهرداری تهران را موظف نموده نسبت به ایجاد فرآیند دسترسی به نظام مدیریت هماهنگ شهری در سال نخست برنامه و تدوین ساز و کارهای لازم جهت تحقق آن در طول اجرای برنامه اقدام نمایند، آنالیز کردند. میرلوحی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران به عنوان مخالف، پیشنهاد حذف این ماده را عنوان نمود.

وی اضافه کرد: شهرداری موظف است که نسبت به ایجاد فرآیند نظام هماهنگ مدیریت شهری اقدام کند و به طور طبیعی باید این کار را انجام دهد لذا وجود این ماده تنها تعدد مواد برنامه را موجب می گردد.

در ادامه فراهانی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر تهران به عنوان موافق ماده سوم برنامه 5 ساله سوم گفت: مدیریت یکپارچه شهری مسئله مهمی است که تهران به دلیل عدم وجود آن هزینه های زیادی را پرداخت می نماید و مسائل جدی تهران وابسته به این موضوع است. در سایر کلان شهرهای جهان وجود این نظام توانسته بسیاری از مسائل شهری را حل و فصل کند؛ لذا ضروری است امروز این نظام یکپارچه محقق نشده شهرداری نسبت به هماهنگی با دستگاه های زیربط در راستای نظام هماهنگی حرکت کند.

در ادامه علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در مخالفت با ماده سوم برنامه 5 ساله سوم اضافه کرد: نظام هماهنگی مدیریت شهری چیزی به ما اضافه نمی نماید و صرفا عبارات جدیدی به مدیریت شهری اضافه می نماید و حاصلی ندارد. به صورت طبیعی شهرداری باید به سمت هماهنگی با سایر دستگاه ها و ارگانهای ذیربط حرکت کند.

در ادامه این جسله الهام فخاری به عنوان یکی دیگر از موافقین ماده سوم برنامه 5 ساله سوم شهر تهران، اظهار کرد: در مورد حذف این ماده مخالف هستم چرا که ضروری است نقش شهرداری تهران به عنوان نهاد اصلی در احکام برنامه مورد اشاره قرار گیرد در راستای این ماده شهرداری تهران مکلف می گردد که برای گفتمان مدیریت شهری اقدام نماید.

به گزارش دانشنامه آریایی، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نهایت با 15 رأی مخالف، حذف ماده سوم را از دستور کار خارج کردند و در رأی گیری دیگری با 16 رأی موافق و سه رأی مخالف این ماده را به تصویب رساندند.

در ادامه جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران، ماده چهارم برنامه 5 ساله سوم برای آنالیز در دستور کار اعضای شورای شهر تهران نهاده شد که این ماده شهرداری تهران را موظف می نماید به منظور توسعه همکاری ها و ارتقای صندلی بین المللی شهر، سند راهبری دیپلماسی و سند برند شهری را در 6 ماه نخست برنامه تدوین و جهت تفویض به شورا ارائه کند. نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران پس از آنالیز با 19 رأی موافق و2 رأی مخالف، این ماده را به تصویب رساندند.

به گزارش دانشنامه آریایی، در ادامه این جلسه ماده پنجم برنامه 5 ساله سوم در دستور کار نهاده شد که این ماده شهرداری تهران را موظف می نماید با رویکرد تقویت نقش تولی گری و کاهش تصدی گری و متناسب با نسبت کوچک سازی، واحدهای ذیربط سند نظام مشارکت و برون سپاری و واسپاری وظایف فعالیتها وپروژه ها را در سال اول برنامه ارائه و آن را به تصویب شورای شهر برساند که اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با 21 رأی موافق این ماده را به تصویب رساندند.

همچنین ماده ششم این برنامه که شهرداری تهران را موظف می نماید به منظور ارتقای سرمایه اجتماعی و اعتماد شهروندان به نهاد مدیریت شهرداری ضمن اتصال به سامانه ملی گردش آزاد اطلاعات، کلیات معاملات وفرآیندها و تراکنشها وتصمیم های امتیاز آور را به صورت شفاف اطلاع رسانی کند.

اعضای شورای شهر تهران این ماده را نیز با 21 رأی موافق به تصویب رساندند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 164

به "تصویب چهار ماده از برنامه 5 ساله سوم شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب چهار ماده از برنامه 5 ساله سوم شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید