جنبش انصارالله: حقوق انسانی یمنی ها قابل چانه زنی نیست

به گزارش دانشنامه آریایی، سخنگوی جنبش انصارالله و رییس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن کوشش های ائتلاف متجاوز سعودی برای معامله و چانه زنی بر سر پرونده انسانی در یمن و ارتباط دادن آن با پرونده های نظامی و سیاسی را مردود دانست و تاکید نمود که حقوق انسانی قابل چانه زنی نیست.

جنبش انصارالله: حقوق انسانی یمنی ها قابل چانه زنی نیست

محمد عبدالسلام سه شنبه شب در توئیتی نوشت: آنها با ما بر سر امرار معاش، دارو و آزادی نقل و انتقال و به نام صلح چانه زنی می نمایند تا در ظلم و ستم شان به ملت مان سهیم شویم.

وی اضافه کرد: بار دیگر تاکید می کنیم که حقوق انسانی قابل چانه زنی نیست و ملت یمن حق دارد همچون دیگر ملت ها از حقوق انسانی خود به طور کامل بهره مند گردد.

سخنگوی انصارالله روز سه شنبه نیز گفته بود: اقدام ائتلاف سعودی در جلوگیری از ورود کشتی های حامل فرآورده های نفتی، مواد غذایی و پزشکیِ مجاز اعلام شده از سوی سازمان ملل به بندر الحدیده، اقدامی ظالمانه و مغایر قوانین بین المللی و نقض حقوق مشروع مردم یمن است.

وی این اقدام را دزدی آشکار دریایی و جنایت محض دانست و تاکید نمود که ادامه چنین اقدامی مانع هرگونه مقاصد صلح آمیز است.

عبدالسلام پیشتر گفته بود که نبود تمایل به جداکردن موضوعات انسانی از سایر مسائل، نشان دهنده عدم جدیت برای تحقق صلح جامع و عادلانه است.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1692

به "جنبش انصارالله: حقوق انسانی یمنی ها قابل چانه زنی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنبش انصارالله: حقوق انسانی یمنی ها قابل چانه زنی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید