حضور ظریف در سفارت لبنان در تهران و امضای دفتر یادبود جان باختگان انفجار بیروت

به گزارش دانشنامه آریایی، وزیر امور خارجه امروز با حضور در سفارت لبنان در تهران دفتر یادبود جان باختگان انفجار اخیر در بندر بیروت را امضا کرد.

حضور ظریف در سفارت لبنان در تهران و امضای دفتر یادبود جان باختگان انفجار بیروت

به گزارش گروه سیاسی دانشنامه آریایی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ساعتی پیش با حضور در محل سفارت لبنان در تهران دفتر یادبود جانباختگان حادثه تلخ انفجار روز سه شنبه 14 مرداد ماه در بندر بیروت را امضا کرد.

وزیر امور خارجه ایران سه شنبه شب 14 مرداد ماه و در پیامی توئیتری به دو زبان عربی و انگلیسی برای شهدای حادثه بیروت طلب رحمت و برای خانواده های آن ها آرزوی صبر و آرامش کرد و گفت که ایران همانند همواره آماده یاری به لبنان است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح (چهارشنبه) 15 مرداد ماه با شربل وهبه همتای لبنانی تلفنی مصاحبه کرد. ظریف در این گفت وگوی تلفنی با اعلام مراتب همدردی با ملت و دولت لبنان، جان باختن شهروندان لبنانی در حادثه انفجار مخزن در بندر بیروت را به همتای لبنانی و ملت و دولت این کشور تسلیت گفت.

وزیر خارجه در این مصاحبه با اعلام اینکه جمهوری اسلامی ایران در تمامی سطوح در کنار ملت و دولت لبنان قرار گرفته است، آمادگی کشورمان بر اساس دستور ریاست جمهوری اسلامی ایران برای ارائه یاری در قالب احتیاج های ضروری و زیرساختی و همچنین احتیاج های فوری خصوصا در حوزه انساندوستانه به کشور دوست و برادر لبنان را به اطلاع وزیر امور خارجه لبنان رساند.

وی پس از این مصاحبه در توئیتی در این باره نوشت: در گفت وگوی تلفنی با وهبه وزیر خارجه لبنان مجددا همبستگی قاطع و پایدار ایران با ملت لبنان را تکرار کردم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در حال ارسال بیمارستان صحرایی و دارو برای یاری به امدادرسانی در برابر این فاجعه است، توضیح داد که ایران در کنار لبنان می ایستد.

وزارت بهداشت لبنان در این خصوص اظهار داشت که شمار قربانیان انفجار بیروت به 158 کشته و بیش از شش هزار زخمی رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1286

به "حضور ظریف در سفارت لبنان در تهران و امضای دفتر یادبود جان باختگان انفجار بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور ظریف در سفارت لبنان در تهران و امضای دفتر یادبود جان باختگان انفجار بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید