حمایت کم سابقه از یک رهبر خارجی در خاک امریکا ، حضور ترامپ، مودی و هزاران هندی در تجمع تگزاس

به گزارش دانشنامه آریایی، حدود 50 هزار شهروند هندی - آمریکایی امروز (یکشنبه) در ورزشگاه هیوستون در تگزاس امریکا حاضر خواهند شد تا حمایت خود را از نخست وزیر هند نشان دهند. دونالد ترامپ هم در این گردهمایی حاضر خواهد شد.

حمایت کم سابقه از یک رهبر خارجی در خاک امریکا ، حضور ترامپ، مودی و هزاران هندی در تجمع تگزاس

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند امروز در کنار دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در ورزشگاه هیوستون حاضر می گردد. حضور و حمایت این شهروندان در این ورزشگاه نمایش کم سابقه ای از حمایت از یک رهبر خارجی در خاک آمریکاست.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این می تواند فرصتی برای مودی باشد تا به روابطش با هندی-آمریکایی ها که حامیان سیاسی فعال او هستند، جان تازه ای ببخشد. در همین حال ترامپ با تجمعی از مخاطبان رو به رو است که در خارج از آمریکا متولد شده اند و احتمالا پذیرای پیغام های مهاجرستیزانه او نیستند.

میزان حمایت مردم از ترامپ در هیوستون که بخشی از ایالت تگزاس است، نقش مهمی در پیروزی ترامپ در انتخابات 2020 دارد. نظرسنجی ها اما نشان دهنده حمایت قابل توجهی از دونالد ترامپ از سوی رای دهندگان هندی-آمریکایی نیستند؛ شهروندانی که در انتخابات 2016 حمایتی 75 درصدی از هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات ترامپ نشان دادند.

سازمان دهندگان این تجمع اما معتقدند که جامعه هندی های آمریکا از ترامپ کاملا استقبال می نمایند و حضور او در این مراسم را نشانگر حمایتش از تقویت روابط با هند می دانند. آمریکا چهار میلیون شهروند هندی-آمریکایی دارد که حدود 300 هزار تن از آن ها در هیوستون و دالاس زندگی می نمایند.

سفر مودی به آمریکا در حالی صورت می گیرد که او به دلیل اقدامات اخیرش در جامو و کشمیر با نقدها گسترده ای روبه رو شده است. پیش بینی می گردد گروه هایی از مسلمانان و سیک ها در اطراف ورزشگاه هیوستون و علیه سیاست های مودی در کشمیر دست به تجمع اعتراض آمیز بزنند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 457

به "حمایت کم سابقه از یک رهبر خارجی در خاک امریکا ، حضور ترامپ، مودی و هزاران هندی در تجمع تگزاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت کم سابقه از یک رهبر خارجی در خاک امریکا ، حضور ترامپ، مودی و هزاران هندی در تجمع تگزاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید