خبرنگاران ایران برای تیم کانادایی ویزا صادر کرد

به گزارش دانشنامه آریایی، تهران- خبرنگاران- وزیر خارجه کانادا روز یکشنبه گفت: ایران برای هشت تن دیگر از تیم کارشناسان کانادایی حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی ویزا صادر کرد.

خبرنگاران ایران برای تیم کانادایی ویزا صادر کرد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش رویترز، فرانسوا فیلیپ گفت: به دنبال حادثه مرگبار سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین تهران برای هشت نفر از تیم کارشناسان کانادایی ویزا صارد نموده است و انتظار می رود که اعضای تیم روز دوشنبه وارد تهران شوند.

وی توییتر نوشت: سه تن از اعضای یک تیم روز شنبه برای ایجاد پایگاه عملیاتی به ایران پرواز نموده بودند و هشت نفر دیگر نیز روز دوشنبه به این تهران سفر می نمایند.

به نوشته فیلیپ؛ ما انتظار داریم تیم کاملاً آماده باشد تا کارهای مهم خود را از فردا شروع نمایند.

ایران و کانادا در حال حاضر دارای هیچ رابطه دیپلماتیکی نیستند.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز گذشته گفت: ایران مسئولیت سقوط هواپیمای غیرنظامی اوکراینی را پذیرفته و خانواده قربانیان این سانحه انتظار دارند با همکاری ایران، عدالت اجرا و پاسخ سوالات آن ها داده گردد.

وی بیان نمود: تمرکز ما روی ارائه حمایت های کنسولی لازم برای خانواده قربانیان است و تا بتوانیم در چارچوب فنی تمام زوایای این حادثه را آنالیز کنیم که چگونه اجازه داده شده که چنین حادثه ای در آسمان تهران اتفاق بیافتد.

وی توضیح داد: ایران به مقامات کنسولی کانادا ویزا خواهد داد تا محققان کانادایی راهی تهران شوند و ما در این جهت نیازمند همکاری بیشتر با ایران هستیم تا بتوانیم پاسخ خانواده های قربانیان را بدهیم و در این راستا ایران اطمینان داده است که ویزای لازم را برای محققین کانادایی صادر خواهد نمود.

به گفته وی، در حال حاضر تمرکز ما روی خانواده های قربانیان این حادثه است و تمام کوشش ما این است با همکاری ایران بتوانیم به نتیجه خوبی برسیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 971

به "خبرنگاران ایران برای تیم کانادایی ویزا صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ایران برای تیم کانادایی ویزا صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید