خبرنگاران فرماندار سقز: بستر لازم برای خرید گندم کشاورزان فراهم گردد

به گزارش دانشنامه آریایی، سنندج - خبرنگاران - فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه سال جاری فراوری 185 هزار تُن گندم تضمینی در این شهرستان پیش بینی می گردد، گفت: باید بسترهای لازم برای خرید گندم مازاد بر احتیاج کشاورزان فراهم گردد.

خبرنگاران فرماندار سقز: بستر لازم برای خرید گندم کشاورزان فراهم گردد

کامیل کریمیان عصر شنبه در جلسه خرید گندم با بیان اینکه یکی از مهمترین خط مشی ها و سیاست های حمایتی دولت در بخش کشاورزی، خرید تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی است، از ادارات مرتبط و بخش خصوصی خواست تا به نحوه شایسته امر خرید گندم را انجام دهند.

فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه گندم محصولی استراتژیک است، بر ایجاد ظرفیت های مکانیزه برای خرید این محصول و جلب رضایت کشاورزان گندمکار و کوشش برای تسریع در پرداخت بهای گندم تاکید نمود.

رییس جهاد کشاورزی سقز هم با اشاره به بارندگی های مناسب در امسال و نظارت مروجان و کشاورزان جهت مبارزه با سن مادر و پوره، اضافه کرد: پیش بینی می گردد امسال 185 هزار تُن از گندمزارهای این شهرستان برداشت گردد که 170 هزار تُن آن توسط سیلوهای بخش خصوصی، دولتی و تعاون روستایی خریداری می گردد.

محمد نافع علایی نیا یادآور شد: سال گذشته 165 هزار تُن گندم در شهرستان سقز برداشت شد و گندمکاران 142 هزار و 500 تُن آن را برای خرید تضمینی تحویل مراکز خرید دادند.

وی با اشاره به اینکه در 2 سال گذشته شهرستان سقز از نظر فراوری و خرید گندم رتبه دوم در استان کردستان را به خود اختصاص داد، گفت: 10 درصد گندم کشور توسط کشاورزان کردستانی تامین می گردد.

شکرالله صلواتی، رییس اداره غله سقز هم در این جلسه گفت: قیمت گندم تضمینی امسال از قرار هر کیلوگرم 25 هزار ریال مشخص شده که نسبت به سال گذشته 47 درصد افزایش یافته است.

صادق بهزادی رییس اداره تعاون روستایی سقز هم با بیان اینکه سال گذشته بیش از 50 هزار تُن در قالب بیش از 13 هزار محموله گندم توسط مراکز خرید تعاونی روستای خریداری شد از آمادگی این سازمان برای خردید این محصول اطلاع داد.

آمادگی شرکت های حمل و نقل برای انتقال گندم کشاورزان، تسهیلگری و تکریم کشاورزان، استاندارد سازی باسکول ها و ممنوعیت اخذ وجه از کشاورزان در فرایند خرید از دیگر مواردی بود که در این جلسه بر حُسن اجرای آن توسط مسوولان تاکید شد.

سقز با بیش از 226 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 15 مرداد 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1177

به "خبرنگاران فرماندار سقز: بستر لازم برای خرید گندم کشاورزان فراهم گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار سقز: بستر لازم برای خرید گندم کشاورزان فراهم گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید