خبرنگاران قالیباف: مجلس باید در همه بخش های کشور نقش آفرینی کند

به گزارش دانشنامه آریایی، تهران - خبرنگاران - رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما در مجلس بر شفاف سازی و هوشمندسازی امور تاکید داریم، گفت: مجلس در نظارت بر مسئولیت های اجتماعی در همه بخش های کشور باید نقش آفرینی کند.

خبرنگاران قالیباف: مجلس باید در همه بخش های کشور نقش آفرینی کند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، محمد باقر قالیباف در نخستین همایش ملی هوای نو، گفت: ما در مجلس شورای اسلامی به موضوع مهم مردم محوری به ویژه در دو موضوع فرهنگ و اقتصاد تاکید داریم، چرا که بر این باوریم پیروزی انقلاب اسلامی نتیجه نقش و حضور فعال مردم در همه عرصه ها بود.

به گفته رییس مجلس شورای اسلامی، اولین مشکل کشور پول نیست بلکه مدیریت است، چرا که ما نه بلد هستیم چگونه پول در بیاریم و نه بلد هستیم که این پول را چگونه خرج کنیم.

قالیباف با بیان اینکه بحث سازماندهی فضای مجازی در دستور کار مجلس واقع شده است و کارهای آن در کمیسیون های مجلس در حال پیگیری است اظهارداشت: حتماً فضای مجازی را از حالتی که سیاستی بر آن اعمال نباشد خارج می کنیم و خروجی آن را در سال آینده شاهد خواهید بود.

وی گفت: من برای اختصاص ردیف بودجه برای تشکل های مردمی، هم موافق و هم مخالف هستم چرا که معتقدم اگر بند ناف تشکل های مردمی به دولت گره بخورد ویروسی خواهد بود که این تشکل ها را بدعادت می نماید، در حالی که ما احتیاج به حلقه های میانی برای این منظور خواهیم داشت تا این بودجه را مدیریت کنیم.

قالیباف، چالش عظیم کشور را چالش فرهنگی دانست و تاکید نمود: ما سعی می کنیم در مجلس، گوش شنوایی برای تشکل های مردمی که تبلور انسجام مردمی است داشته باشیم و از تشکیل آنان استقبال می کنیم.

رییس قوه مقننه یادآور شد: در بودجه سال آینده 2200 نقطه محروم کشور را شناسایی کردیم و علاوه بر اختصاص اعتبارات، اجازه ورود گروه های جهادی برای محرومیت زدایی در این بخش ها را نیز صادر کردیم.

قالیباف با گلایه از نظام بروکراسی بی ربط در کشور گفت: متاسفانه هیچ کس هم حریف این بروکراسی نیست و تنها راه برون رفت از این شرایط، توجه به بحث مردم باوری و تشکل های جهادی است.

رییس مجلس با بیان اینکه ما نباید در کارهای فرهنگی خودجوش مداخله داشته باشیم پیشنهاد کرد: دبیرخانه تشکل های مردمی با فراکسیون گام دوم مجلس شورای اسلامی در ارتباط باشد تا بتوان کارهای مهمی در این حوزه انجام داد.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1688

به "خبرنگاران قالیباف: مجلس باید در همه بخش های کشور نقش آفرینی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قالیباف: مجلس باید در همه بخش های کشور نقش آفرینی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید