خبرنگاران کرونا محبوبیت ترامپ را در انگلیس کاهش داد

به گزارش دانشنامه آریایی، لندن- خبرنگاران- نتایج آنالیز های اجرا شده توسط یک مؤسسه پژوهشی در انگلیس نشان می دهد که اعتبار و محبوبیت دولت آمریکا در افکار عمومی انگلستان از زمان شیوع ویروس کرونا (کووید-19) 13 درصد کاهش یافته است.

خبرنگاران کرونا محبوبیت ترامپ را در انگلیس کاهش داد

داده های آماری گروه سیاست خارجی بریتانیا که یک مؤسسه پژوهشی غیر دولتی است، نشان می دهد که تنها 28 درصد مردم انگلیس اعتماد دارند که آمریکا بتواند تصمیم مسؤولانه ای در دنیا اتخاذ کند.

بر اساس این گزارش، میزان اعتماد انگلیسی ها به آمریکا از ژانویه (دی ماه) گذشته 13 درصد کاهش داشته است.

گروه سیاست خارجی بریتانیا در این تحقیقات کوشش نموده تا پیامدهای اجتماعی و سیاسی بحران کرونا را بر افکار عمومی اندازه گیری کند.

داده های آماری در داخل آمریکا و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 2020 نیز حکایت از آن دارد که محبوبیت دونالد ترامپ پس از شیوع کرونا کاهش چشمگیری داشته است. این کاهش در میان مسیحیان افراطی بیشتر محسوس بوده، به گونه ای که کاهش محبوبیت ترامپ در میان این گروه مذهبی (اوانجلیسم) 2 رقمی بوده است.

مؤسسه تحقیقات مذهبی عمومی (PRRI) همچنین نشان می دهد که افراد از تمامی سطوح جمعیت شناسی در مناطقی که بشدت تحت تأثیر کرونا قرار گرفته اند، 10 درصد کمتر به انتخاب دوباره ترامپ گرایش دارند و این آمار در میان مسیحیان افراطی در بعضی ایالت ها که بیشترین موارد ابتلا را نشان می دهند، 13 درصد است.

با در نظر دریافت سنجش وابستگی مذهبی، 77 درصد پروتستان های سفیدپوست در مارس 2020 از ترامپ حمایت می کردند که این میزان 13 درصد بیش از شاخص محبوبیت ترامپ در سال 2019 بود. اما این آمار با نزدیک شدن به ماه آوریل (اواسط فروردین) 66 درصد کاهش یافته است.

نتایج نظرسنجی مشترک شبکه ای بی سی نیوز و مؤسسه افکارسنجی ایپسوس نیز اوایل ماه آوریل (اواسط فروردین) نیز نشان داده بود که در مقابل 52 درصد ناراضی از عملکرد ترامپ، 47 درصد به ترامپ در مقابله با کرونا اعتماد دارند. این نتایج بیانگر افزایش نارضایتی از پاسخ ترامپ به شیوع کروناست؛ زیرا اواخر ماه مارس (اوایل فروردین) بیشتر آمریکایی ها (55 درصد) از عملکرد وی در مقابله با کرونا راضی و تنها 43 درصد ناراضی بودند.

بحران کرونا در ماه های اخیر باعث افزایش آمار بیکاری، ورشکستگی شرکت های تجاری و افت شدید شاخص سهام بورس های آمریکا شده است. ترامپ در حالی به استقبال انتخابات ریاست جمهوری 2020 می رود که کرونا برگ اصلی او در حوزه اقتصاد را تحت الشعاع خود قرار داده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1156

به "خبرنگاران کرونا محبوبیت ترامپ را در انگلیس کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا محبوبیت ترامپ را در انگلیس کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید