خبرنگاران 13 طرح آبرسانی در استان تهران به بهره&zwnjبرداری رسید

به گزارش دانشنامه آریایی، تهران- خبرنگاران - معاون آب و فاضلاب استان تهران گفت: همزمان با سی و یکمین هفته اجرای پویش هر هفته الف- ب - ایران وزارت نیرو، 13 طرح آبرسانی در مناطق مختلف استان تهران به بهره برداری رسید.

خبرنگاران 13 طرح آبرسانی در استان تهران به بهره&zwnjبرداری رسید

رضا پوررجب روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: این 13 طرح شامل افتتاح 5 مجتمع آبرسانی روستایی و 8 طرح آبرسانی تک روستایی است که با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال اجرا و به بهره برداری رسیده است.

وی گفت: با بهره برداری از این طرح ها، بیش از 56 هزار نفر از ساکنان مناطق روستایی در قالب 13 هزار خانوار از آب شرب سالم و با کیفیت در 43 روستای استان تهران بهره مند می شوند.

پوررجب اظهار کرد: به منظور افتتاح و بهره برداری از این طرح ها اقداماتی نظیر حفر و تجهیز 6 حلقه چاه، احداث 2 هزار و 555 متر مکعب مخزن زمینی و هوایی و 20 کیلومتر خط انتقال و ایجاد سامانه های گندزدایی اجرا شده است.

وی اظهارداشت: یکی از مهمترین اقدامات دولت در ارائه خدمت به مناطق روستایی، ادغام شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی از سال گذشته است که ثمرات این اقدام مهم را می توان در خدمت رسانی بیشتر به مناطق روستایی استان تهران مشاهده کرد.

معاون آب و فاضلاب استان تهران اعلام نمود: در حال حاضر 173 روستا از خدمات شرکت آب و فاضلاب استان برخوردارند.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران به خبرنگاران گفت: از زمان ادغام دو شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی تا کنون، طرح های آب رسانی مختلفی به منظور تامین و توزیع پایدار آب شرب روستاییان جنوب شرق استان تهران اجرا شده که در راستای افزایش ظرفیت پدافندی فراوری آب، 35حلقه چاه آب از ابتدای سال جاری تا به امروز حفر، تجهیز، احیا و بهسازی شده است.

علیرضا نامداری با اشاره به فرسودگی شبکه های آب رسانی روستاهای جنوب شرق استان تهران، اضافه نمود: به منظور اصلاح و بازسازی شبکه توزیع این روستاها 21 کیلومتر لوله گذاری اجرا شده است.

وی با بیان این که به منظور اجرای پروژه های آب رسانی روستایی بالغ بر 260میلیارد ریال در جنوب شرق تهران هزینه شده اضافه نمود: بهسازی12 ایستگاه دستگاه های برق رسانی، بهبود و ارتقای کیفیت آب شرب با نوسازی و اصلاح سامانه های گندزدایی 96روستا، افزایش تاب آوری و ذخیره سازی آب با ساخت 3 باب مخزن و تعمیرات 33 مورد تأسیسات آب رسانی از جمله اقدامات اجرا شده در مناطق روستایی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1496

به "خبرنگاران 13 طرح آبرسانی در استان تهران به بهره&zwnjبرداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 13 طرح آبرسانی در استان تهران به بهره&zwnjبرداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید