خواجوی پس از رکوردشکنی در فوتبال ایران: تلخ ترین خوشحالی ام را تجربه کردم، پیشنهاد خوب خارجی را می پذیرم

دروازه بان تیم فوتبال بانوان وچان کردستان از تاریخ سازی در فوتبال ایران ابراز خوشحالی کرد اما در عین حال گفت که شادی اش با یک اتفاق تلخ همراه بود.

خواجوی پس از رکوردشکنی در فوتبال ایران: تلخ ترین خوشحالی ام را تجربه کردم، پیشنهاد خوب خارجی را می پذیرم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، زهرا خواجوی دروازه بان تیم فوتبال بانوان وچان کردستان است که پیروز به تاریخ سازی شد و توانست رکورد جدیدی در بسته نگه داشتن دروازه در فوتبال ایران را با 953 دقیقه گل نخوردن به نام خود ثبت کند. پیش از این، رکورد در اختیار پیغام نیازمند دروازه بان سپاهان بود.

خواجوی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره رکوردش و سایر مسائل صحبت کرد.

خبرنگاران: تبریک می گوییم، رکورد بسته نگه داشتن دروازه در فوتبال ایران را شکستی و تاریخ ساز شدی.

در بازی روز گذشته قهرمان نیم فصل معین می شد. هم ما و هم شهرداری بم برای کسب نتیجه به زمین آمده بودیم و کوشش کردیم. بازی برابری داشتیم و تمام کسانی که بازی را از نزدیک دیدند لذت بردند، ولی متاسفانه به دلیل بعضی اشتباهات و اتفاقات، بازی را با نتیجه 3 بر 2 واگذار کردیم. امیدوارم نیم فصل دوم جبران کنیم. برای قهرمانی می جنگیم و با یاری خدا و کوشش بیشتر بازیکنان به این هدف مان دست پیدا می کنیم. مسرورم که توانستم این رکورد را ثبت کنم. واقعا قبل از من دروازه بان های بزرگی این رکورد را ثبت نموده بودند و من توانستم از آنها پیشی بگیرم. از همه هم تیمی هایم که در ثبت این رکورد به من یاری کردند تشکر می کنم، اما شاید تلخ ترین مسروری بود که تجربه کردم، چون پیروزیت تیمم برای من مهمتر بود اما شکست خوردیم. خدا شکر می کنم که به خاطر پیروزیت خودم و تیمم جنگیدم.

خبرنگاران: پس خیلی ناراحت بودی، اما دروازه بان های بزرگی ممکن است روزشان نباشد و گل بخورند. تو هم رکورد زدی و در دقیقه 53 دروازه تیمت باز شد.

واقعا اولویت من این بود که با تیمم قهرمان نیم فصل شوم و از قبل گفته بودم که قهرمانی با تیم وچان کردستان برای من خیلی مهم تر از ثبت این رکورد است. از اول بازی با اینکه تیم ما سه گل خورد، ولی بازی بدون اشتباهی را دیدیم و موقعیت های حریف را خنثی کردم، اما فوتبال یازده نفره است و من نمی توانستم به تنهایی ایستادگی کنم. شاید می توانستیم این بازی را با پیروزی پشت سربگذاریم، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. لحظه شکسته شدن رکورد را از مسروری هم تیمی هایم روی نیمکت متوجه شدم و مسرور شدم، اما وقتی که گل خوردم حواسم به بازی و پیروزی تیمم بود. بیشتر ناراحتی من از پیروز نشدن تیمم بود، نه از بین رفتن رکورد چون می دانستم این رکورد یک جایی بالاخره تمام می گردد، اما تیمم برای من مهمتر بود .

خبرنگاران: جعفری مربی تیم سابقت از عملکردت راضی بود و به تو تبریک گفت

خانم جعفری به من لطف دارد. من دو سال افتخار شاگردی او را در تیم شهرداری بم داشتم و خیلی چیزها از او یاد گرفتم. واقعاً در نیمه اول بازی که گل نخوردیم، خیلی ایستادگی کردم و چند توپ خوب را مهار کردم، ولی به دلیل بعضی اشتباهات و اتفاقات که همه تیم مقصر بودند، متاسفانه گل خوردیم.

خبرنگاران: داوری چطور بود؟

- به نظرم داوری بی نقص بود و اشتباه فاحشی نداشت. نوروزی از داوران بزرگ لیگ است و از او اشتباهی ندیدم که باعث تغییر نتیجه بازی گردد.

خبرنگاران: بعد از تاریخ سازی ات در فوتبال چه صحبتی برای توجه بیشتر به فوتبال بانوان داری؟

رسانه ها توجه زیادی به فوتبال بانوان نمی نمایند و پخش تلویزیونی ندارد و هنوز بعضی وقتی فوتبال بازی می کنیم یا ما را می بینند شک می نمایند. خدا را شکر ثبت این رکورد باعث شد فوتبال بانوان بیشتر دیده گردد و مردم به توانایی های بانوان بیشتر ایمان بیاورند.

خبرنگاران: قرارداد اقتصادی ات چقدر است؟

متاسفانه نمی توانم بگویم.

خبرنگاران: اما می گویند شرایط تو در مقایسه با سایر بازیکنان بهتر است، اما چقدر با فوتبال مردان اختلاف دارید؟

مبالغی که با ما قرارداد می بندند، با آقایان قابل قیاس نیست. کل تیم و هزینه های باشگاه ممکن است قرارداد یکی از بازیکنان آقایان و شاید هم کمتر باشد. واقعا قراردادهای بانوان خیلی پایین تر از آن است که فکر کنید و منبع درآمدمان با خرج های مان برابر نیست.

خبرنگاران: هدف بعدی ات چیست؟

امیدوارم در ادامه راه برای قهرمانی با تیم وچان کردستان بجنگیم و قهرمان شویم. من برای قهرمانی و لژیونر شدن در سال های آینده می جنگم.

خبرنگاران: پیشنهاد بازی در تیم های خارجی داشتی؟

قبل از رکوردم پیشنهاداتی داشتم و مسلما به چیزهایی هم که در لیگ ایران می خواستم، رسیدم. لطف خدا شامل حالم بوده و بعضی از پیروزیت ها در ایران و قهرمانی و افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی را کسب نموده ام و اگر پیشنهادات خوبی داشته باشم برای کسب تجربه قبول می کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 بهمن 1398 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 773

به "خواجوی پس از رکوردشکنی در فوتبال ایران: تلخ ترین خوشحالی ام را تجربه کردم، پیشنهاد خوب خارجی را می پذیرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواجوی پس از رکوردشکنی در فوتبال ایران: تلخ ترین خوشحالی ام را تجربه کردم، پیشنهاد خوب خارجی را می پذیرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید