دانشجویان و زنان مجرد بخوانند

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرنگاران/لرستان مدیرکل تامین اجتماعی لرستان شرایط بهره مندی دانشجویان و زنان مجرد از بیمه را تشریح کرد.

دانشجویان و زنان مجرد بخوانند

منوچهر گودرزی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: در لرستان بیش از 134 هزار نفر بیمه شده اجباری با رابطه کارگری و کارفرمایی، 23 هزار و 272 نفر بیمه شده کارگر ساختمانی و... وجود دارد.

وی گفت: در مجموع از کل جمعیت استان 785 هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان اظهار کرد: ماهیانه 245 میلیارد تومان مستمری در استان پرداخت شده و سال جاری به مبلغ 140 میلیارد تومان کارفرمایان بدهکار از طرح بخگرددگی جرایم استفاده کردند و عمده بدهکاران بزرگ معین تکلیف شدند.

گودرزی اضافه نمود: دانشجویان و زنان مجرد می توانند از بیمه استفاده نمایند و ویژگی آن برای این قشر این است که اگر از طرف والدین دفترچه بیمه داشتنه باشند می توانند فقط از مستمری این بیمه استفاده نمایند البته شرط سنی برای این قشر 18 تا 50 سال است.

وی گفت: خوشبختانه در سه ماهه سوم سال جاری تامین اجتماعی لرستان جز 5 استان اول کشور بوده و اغلب شاخص ها مربوط به رضایتمندی مردم بوده است.

این مسئول اعلام کرد: ماهیانه 17 هزار و 500 میلیارد تومان به بازنشستگان پرداخت می گردد و در چند سال اخیر این فرایند رو به رشد بوده و امیدواریم برای سال آینده رقم قابل قبولی برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در نظر گرفته گردد.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: با وصول صورت گرفته اندازه طلب این سازمان در لرستان حدود 600 میلیارد تومان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2152

به "دانشجویان و زنان مجرد بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان و زنان مجرد بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید