درباره اندازه خطرات اُمیکرون اغراق شده

به گزارش دانشنامه آریایی، پزشک کاشف سویه نو ویروس کرونا گفت: جناح چپ افراطی احتمالا اهدافی هشدار دهنده برای سوء استفاده و راه اندازی جنجال خبری درباره سویه نو کرونا امیکرون دارد.

درباره اندازه خطرات اُمیکرون اغراق شده

به گزارش خبرنگاران به نقل از اکتوآلیته (les actualités)، مدت کوتاهی پس از کشف امیکرون سویه تازه کوید 19، پروفسور ارشد سلامت نسبت به اغراق درباره اندازه خطرات این جهش هشدار می دهد.

دکتر آنجلیک کوئتزی، رئیس انجمن ملی پزشکی آفریقای جنوبی و یکیاز اولین متخصصانی که سویه امیکرون را کشف کرد در واکنش به تصمیم ایالات متحده درباره ممنوعیت سفر به آفریقای جنوبی، این اقدام را عجولانه توصیف کرد و گفت: احتمالا جناح چپ افراطی به منظور سوء استفاده و اهدافی خاص بر اندازه ترس و وحشت از سویه تازه کرونا امیکرون افزوده است. مدتی کوتاه پس از کشف سویه تازه کووید 19 حداقل یک فوق تخصص پزشکی نسبت به اغراق درباره خطرات ناشی از جهش تازه کرونا هشدار می دهد.

رئیس انجمن ملی پزشکی آفریقای جنوبی روز یکشنبه به رویترز گفت که هیاهوی رسانه ای درباره سویه امیکرون ساختگی و غیرقابل توجیه است. کوتزی ادامه داد که در یکی از بزرگترین بیمارستان های آفریقای جنوبی، تنها یک بیمار مبتلا به کووید19 به دستگاه تنفس مصنوعی متصل است و هنوز تایید نشده است که مشکلش امیکرون باشد.

هیاهوی رسانه ای که در حال حاضر در رسانه های سراسر دنیا ایجاد شده است با تصاویر بالینی از آفریقای جنوبی مطابقت ندارد و لغو همه پروازها و سفرها به آفریقا را توجیه نمی کند. رفتارها به گونه ای است که انگار ما در تمامی این فرایند مقصر اصلی بوده ایم.

کوئتزی ادامه می دهد: بر پایه علائم خفیفی که در میان بیماران مشاهده نموده ایم هیچ دلیلی برای این همه وحشت وجود ندارد، زیرا بیماری که شرایط اش خیلی وخیم باشد، نداریم.

این پزشک می افزاید: من شرایط را در بعضی از بیمارستان های منطقه و در بزرگترین بیمارستان ها آنالیز کردم. آنها تایید کردند که در حال حاضر تنها 1 بیمار مبتلا به کووید 19 شرایط وخیمی دارد و به دستگاه تنفس مصنوعی متصل است؛ اما هنوز نمی دانند که از نوع دلتا یا امیکرون است.

نیوزمکس نوشت : گزارش های مربوط به سویه تازه کرونا باعث شده است که چندین کشور اروپایی مانند بریتانیا، ممنوعیت سفر به کشورهای آفریقایی را اعمال نمایند؛ ممنوعیتی که آفریقای جنوبی به شدت با آن مخالفت نموده است. از روز آدینه ایالات متحده و بعضی کشورهای آسیایی نیز سفرها به آفریقای جنوبی را ممنوع نموده اند.

رویترز در مقاله ای سخنان کوئتزی درباره علائم بسیار خفیف 7 بیمار مبتلا به کووید19 با علائم امیکرون را منتشر نموده است که آنها امکان درمان در منزل را داشتند.

این پزشک با توصیف علائم یکی از بیمارانش که شامل 2 روز احساس خستگی شدید، ضعف و سردرد بودگفت : علائم این بیمار در آن مرحله به یک عفونت ویروسی طبیعی شباهت داشت و از آنجایی که از 8 تا 10 هفته گذشته موردی از کووید 19 ندیده بودیم، تصمیم گرفتیم آزمایش انجام بدهد که نتیجه تست بیمار مثبت شد.

او تایید کرد که پس از مراجعه بیماران بیشتر با علائم مشابه به کلینیک اش متوجه اتفاقات تازهی شده است و حدود 2 تا 3 بیمار با این علائم را در روز معاینه نموده است.

کوئتزی می گوید: ما بیماران دلتای زیادی را در طول موج سوم دیدیم ولی بیشتر بیماران علائمی بسیار خفیف دارند و هیچ بیماری تا به امروز احتیاج به جراحی یا حتی بستری در بیمارستان نداشته است. ما توانستیم بیشتر بیماران را با شیوه های درمانی معمول در منزل درمان کنیم.

به گزارش رویترز، تمایز ویژه میان سویه های دلتا و اومیکرون، این است که سویه اومیکرون باعث از بین رفتن حس بویایی و چشایی نمی گردد و بیماران دچار افت شدید اندازه اکسیژن نمی شوند.

عملا این باید خبر خوبی باشد. بنابراین شواهد نشان می دهند که سویه اومیکرون نسبت به دلتا کمتر خطرناک است؛ اما می بینیم که بیشتر رسانه های چپ گرای ستیزه جو با راه اندازی امواج گسترده خبری و رسانه ای، می خواهند سویه اومیکرون را بسیار خطرناکتر و مرگبارتر از دلتا نشان دهند . بنابراین از رسانه ها و خبرگزاری هایی چون سی.ان.بی.سی، نیویورک تایمز یا واشنگتن پست نمی توان توقع انتشار اطلاعات صحیح را داشت؛ چرا که برنامه آنها متقاعد کردن همه مردم دنیا به مرگ است، درنتیجه اطلاعاتی که من داده ام در تضاد با اهداف آنها می باشد و این واقعیتی است که نباید فراموش کنیم آنها می خواهند به هرقیمتی وحشت را در میان مردم زنده نگه دارند.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2053

به "درباره اندازه خطرات اُمیکرون اغراق شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درباره اندازه خطرات اُمیکرون اغراق شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید