درخواست صالحی امیری از آیان برای تجدیدنظر در تعداد سهمیه المپیک

به گزارش دانشنامه آریایی و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در ادامه دیدارهای مهم خود با مسئولان ورزش جهان عصر روز گذشته با رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری دیدار وگفتگو کرد.

درخواست صالحی امیری از آیان برای تجدیدنظر در تعداد سهمیه المپیک

در این دیدار که رضا قراخانلو رئیس آموزشگاه ملی المپیک و علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری نیز حضور داشتند صالحی امیری در ابتدا به سابقه حضور آیان در وزنه برداری و ارتباط خوبش با فدراسیون ایران اشاره نمود و گفت: به وسیله دوستان مختلف و علی مرادی در جریان ارتباط خوب شما با وزنه برداری ایران و حمایت هایتان از قهرمانان ایرانی قرار گرفته ام. ضمن تقدیر و تشکر امیدوارم که همانند قبل در کنار وزنه برداری ایران باشید و حمایتهای خود را بیشتر کنید.

وی در ادامه به کاهش سهمیه های المپیک اشاره نمود و گفت: این تصمیم به نوعی بی عدالتی در حق جوانان و قهرمانانی است که چشم به درخشش در المپیک 2020 دارند. چرا باید آنها به دلیل اشتباهات گذشتگان این فرصت بزرگ، استثنایی و تکرار نشدنی را از دست بدهند؟ از شما به عنوان فردی ورزشی، مدیر و بانفوذ در IOC در خواست دارم رایزنی برای تجدید نظر در این تصمیم را انجام دهید.

بحث بعدی که از سوی دکتر صالحی امیری مطرح شد تامین تجهیزات وزنه برداری و درخواست گنجاندن مسابقات جام فجر در تقویم فدراسیون دنیای جهت بالا رفتن اعتبار آن بود که آیان در این زمینه قول حمایت وهمکاری ویژه را داد.

صالحی امیری در خاتمه این دیدار با تاکید بر صندلی بالای وزنه برداری ایران یادآور شد: خودتان هم قبول دارید و بارها گفته اید که وزنه برداری ایران یکی از ستونهای اصلی این رشته در دنیا است، بنابراین درخواست داریم که حمایتمان کنید تا چند کرسی ارزشمند آسیایی و دنیای به افراد لایق فدراسیون ما تعلق یابد.

تاماش آیان نیز در این دیدار حضور صالحی امیری در کمیته ملی المپیک را فرصتی مغتنم برای ورزش کشور برشمرد و گفت: به وسیله دوستان و سفارت ایران آگاه شدم که شما از مدیران لایق و افراد بانفوذ ایران هستید که حضورتان برای ورزش ایران و وزنه برداری بسیار ارزشمند خواهد بود. IWF در کنار ایران بوده و خواهد بود و مطمئن باشید که با همکاری کمیته ملی المپیک می توانیم روزهای درخشان وزنه برداری ایران را مجددا تکرار کنیم.

وی در خاتمه ضمن تاکید بر کنترل و نظارت هر چه بیشتر بر بحث دوپینگ گفت: هم برای تامین تجهیزات و هم حمایت از کاندیداهای شما فعالیت خواهم کرد. در خصوص افزایش سهمیه المپیک هم گرچه کاری سخت و مسیری ناهموار است اما تمام تلاشم را می کنم، چرا که اعتقاد دارم حضور پرتعداد وزنه برداران مطرح همانند وزنه برداران شما بر کیفیت و جذابیت بازیها می افزاید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 87

به "درخواست صالحی امیری از آیان برای تجدیدنظر در تعداد سهمیه المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست صالحی امیری از آیان برای تجدیدنظر در تعداد سهمیه المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید