درخواست ها برای کناره گیری نخست وزیر انگلیس بالا گرفت

به گزارش دانشنامه آریایی به نقل از ایندیپندنت، درخواست ها از نخست وزیر انگلیس برای کناره گیری و واگذاری قدرت بالا گرفته است.

درخواست ها برای کناره گیری نخست وزیر انگلیس بالا گرفت

در این ارتباط بعضی هم حزبی های جانسون به او گفته اند تا مسئولیت را به دامینیک راب به عنوان جانشین نخست وزیر، واگذار کند زیرا هیچ کسی غیر قابل جایگزین نیست.

این درخواست به دنبال تشدید شرایط بیماری کرونای نخست وزیر انگلیس و از سوی باب کرزلیک، رئیس سابق خدمات کشور و اندی استریت، شهردار حزب محافظه کار میدلندز اجرا شده است.

با این حال داونینگ استریت، دفتر نخست وزیری، علائم جانسون را نگران کننده ندانسته و تأکید نموده حال او وخیم تر نشده اما او به آمبولانس و برای درمان به اکسیژن، احتیاج داشته است.

کرزلیک در این ارتباط گفته است: اگر او به اندازه کافی بهبودی نیافته، عاقلانه به نظر می رسد که او کنار رود و سکان را به دیگران بسپارد.

کرزلیک به برنامه امروز در رادیو 4 بی بی سی گفت: بالاخره اگر او حالش خوب نیست، در این مورد باید فکر کند. چون در بهترین حالت ، این کار دشواری است و اکنون این دشواری دو برابر است.

استریت نیز گفته است: ما باید در زندگی بیاموزیم که غیرقابل جایگزین نیستیم و اگر جانسون قادر به انجام کاری که به او موکول شده نباشد، دیگران وارد میدان خواهند شد. مطمئنم که او عاجزانه می خواهد این کار را خودش انجام دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 8 خرداد 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1044

به "درخواست ها برای کناره گیری نخست وزیر انگلیس بالا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ها برای کناره گیری نخست وزیر انگلیس بالا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید