رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریزخبرداد: بودجه سال 1401 تا نیمه اسفند به شهرداری ابلاغ می گردد

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرگزاری خبرنگاران-رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز با تشریح جزئیات آنالیز بودجه سال 1401 شهرداری تبریز گفت: کوشش داریم تا یک یا دو هفته آینده لایحه بودجه 1401 را جمع بندی نموده و به شهرداری ابلاغ کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریزخبرداد: بودجه سال 1401 تا نیمه اسفند به شهرداری ابلاغ می گردد

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛علی نوای باغبان در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز با ارائه گزارش کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز از فرایند آنالیز بودجه سال 1401 شهرداری تبریز، گفت: کمیسیون برنامه و بودجه 7 جلسه در این خصوص تشکیل داده است که پنج جلسه در مورد آنالیز بودجه در منطقه ها، مرکز و سازمان ها بود و دو جلسه دیگر در مورد کمیسیون ها بود که نظرات و جمع بندی هایی انجام یافت.

عضو شورای شهر تبریز یادآور شد: شهرداری تبریز با 951 هزار میلیارد ریال ارقام تکراری شهرداری بودجه سال آینده را پیشنهاد نموده است.

او گفت: 71درصد بودجه سال آینده مربوط به پروژه های عمرانی و 29 درصد بودجه به امور جاری شهرداری مربوط است.

باغبان اضافه نمود: بر این اساس 200 میلیارد تومان وام پیشنهاد شده و به تصویب رسید و نقدا 248.5 میلیارد تومان منابع می تواند به مصارف اضافه گردد.

او ادامه داد: در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی آنالیز ها نشان داد که 18.5 میلیارد تومان برای برنامه های فرهنگی و اجتماعی و ماموریت های فرهنگی و اجتماعی اختصاص و به تفکیک رده های پیشنهاد کمیسیون آنالیز و تصویب شد.

عضو شورای شهر تبریز گفت: در کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری نیز 119 میلیارد تومان اضافه شد که در راستای تجهیز موتوری خدمات و بعلاوه تجهیزات آتش نشانی به تصویب رسید.

باغبان اضافه نمود: اختصاص پنج میلیارد تومان برای تعمیر و بهسازی عمارت ساعت در کمیسیون گردشگری، اختصاص 27.5 میلیارد تومان برای آسفالت اساسی شهر در کمیسیون عمران، اختصاص 20 میلیارد تومان برابر مصوبه کمیسیون ورزش به منظور بهسازی یک استخر و تکمیل و اتمام پروژه ورزشی الغدیر و ورزش همگانی از جمله دیگر این موارد است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز از افزایش هزینه 220 میلیارد تومانی در این کمیسیون اطلاع داد و اضافه نمود: بعلاوه 200 میلیارد تومان برای خرید اتوبوس در نظر گرفته شده که ضروری و جزو سیاست های کلان شورا و شهرداری است.

او ادامه داد: پنج میلیارد برای دسترسی و اجرای حیدرآباد به اتوبان پاسداران، پنج میلیارد برای بهسازی استادیوم ایثار و 10 میلیارد تومان برای سازمان عون بن علی و بر اساس پیشنهاد آنها تصویب شد.

باغبان بعلاوه با تاکید بر اینکه بعضی موارد نیز مطرح شده نیز منوط به عملکرد شهرداری شد، گفت: از جمله این موارد می توان به همسان سازی حقوق، تبدیل شرایط و... اشاره نمود که بر اساس برآورد شهرداری باید عدد و رقم بیاوریم.

عضو شورای شهر تبریز توضیح داد: از شهرداری می خواهیم گزارش دقیق مطالبات و بدهی های شهرداری که بروز شده باشد، ارائه گردد تا ببینیم بدهی شهرداری به افراد حقیقی و حقوقی چقدر بوده و بعلاوه مطالبات شهرداری از نهادها و ارگان ها نیز باید ارائه گردد.

باغبان با اشاره به اینکه قطار شهری موضوع مهمی است که باید در صحن شورا شرح دهند و قانع شویم، اظهار کرد: تاکید کمیسیون و اعضای شورا این است خط یک سال آینده تکمیل گردد. 1146 میلیارد تومان برای تکمیل این خط احتیاج است و در بودجه 500 میلیارد تومان لحاظ شده است.

او گفت: تاکید این است که سال آینده خط یک مترو تمام گردد و منابع آن نیز خوشبختانه وجود دارد و زمین های اوحدی در منطقه یک را برای تکمیل خط یک به نقد تبدیل کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2151

به "رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریزخبرداد: بودجه سال 1401 تا نیمه اسفند به شهرداری ابلاغ می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریزخبرداد: بودجه سال 1401 تا نیمه اسفند به شهرداری ابلاغ می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید