رانندگان پیشقراولان فرهنگسازی رفتار ترافیکی در شهر باشند

به گزارش دانشنامه آریایی، مدیرعامل تاکسیرانی شهر تهران گفت: از رانندگان انتظار است که پیشقراولان فرهنگ سازی رفتار ترافیکی در سطح شهر هستند.

رانندگان پیشقراولان فرهنگسازی رفتار ترافیکی در شهر باشند

به گزارش دانشنامه آریایی، علیرضا قنادان در همایش رانندگان قانونمند که صبح امروز با حضور فرمانده انتظامی تهران بزرگ و رییس راهور تهران بزرگ برگزار گردید، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: از نعمت بزرگی تحت عنوان نظم و امنیت در کشور برخوردار هستیم که بخش بزرگی از آن مرهون زحمات شبانه روزی همین مسئولان است.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات مهمی که بخشی از نظم و انتظام شهری را می توان به آن مرتبط دانست حوزه رانندگی است. متاسفانه در کشور به صورت عینی می بینیم و یا بعضا در تصاویر دیده می شود که خودمان به عنوان شهروند آنچنان که باید در رعایت این مسائل دقت ویژه ای نداریم؛ البته می توان برخوردهای متفاوتی با این موضوع داشت. یکی از این برخوردها، برخوردهای محدود نماینده و جریمه است که در مورد بعضی حوزه ها و رانندگان بایستی به کار گرفت.

مدیرعامل تاکسیرانی تهران افزود: تجربه جهانی نشان می دهد که بخش بزرگی از نظم ترافیکی به جنبه های فرهنگی جامعه باز می شود. البته رفتارهایی چون برخورد و جریمه بایستی وجود داشته باشد، اما بخش بزرگی از آن به فرهنگ است.

قنادان اضافه نمود: از رانندگان انتظار است که پیشقراولان رفتار ترافیکی در سطح شهر باشند. از رانندگان تاکسی خواهش دارم پیغام رسان اهدافی باشند که در این جلسات بابت آن تقدیر می شوند و این اهداف را به باقی افراد منتقل نمایند زیرا رفتارهای آنها به عنوان تاکسیرانان منظم و قانونمند می تواند در اصلاح رفتار مردم موثر باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 86

به "رانندگان پیشقراولان فرهنگسازی رفتار ترافیکی در شهر باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رانندگان پیشقراولان فرهنگسازی رفتار ترافیکی در شهر باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید