رمز پیروزی حسن یزدانی در مصاف انتقامی با دیوید تیلور آمریکایی

به گزارش دانشنامه آریایی، با بسته شدن پرونده بازی های المپیک توکیو حالا نوبت به رقابت های قهرمانی کشتی 2021 نروژ رسیده است تا بعضی از جاماندگان از المپیک و مدعیان رقابت های جهانی در این آوردگاه بزرگ به مصاف هم بروند.

رمز پیروزی حسن یزدانی در مصاف انتقامی با دیوید تیلور آمریکایی

مطمئناً این دوره از رقابت های دنیای که در اتفاقی کم سابقه در همان سال المپیک برگزار می گردد، میدان مناسبی برای بعضی از کشتی گیرانی ناکام یا کم فروغ در المپیک هم خواهد بود. البته نه فقط ناکامان المپیک، بلکه مدعیان بزرگی همانند حسن یزدانی که تا پای فینال هم تمامی رقبای خود را در هم شکست، ولی دوباره گرفتار تجربه، توان فنی و زیرکی دیوید تیلور آمریکایی شد و به مدال نقره المپیک بسنده کرد.

حسن یزدانی در حالی به اسم مدعی وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد ایران در رقابت های دنیای به روی تشک خواهد رفت که در سوی دیگر میدان، احتمالاً با رقیب دیرینه و شکست ناپذیرش که اسم قهرمانی المپیک 2020 توکیو را هم از آن خود نموده روبرو خواهد شد.

به هر حال این احتمال وجود دارد که حسن یزدانی دوباره مجال مبارزه با دیوید تیلور را در نروژ به دست آورد تا بدین ترتیب این دو قهرمان کشتی دنیا و المپیک برای چهارمین بار به مصاف هم بروند. حسن یزدانی پیش از این سه بار در جام دنیای کرمانشاه، مسابقات دنیای 2018 بوداپست و المپیک 2020 توکیو به مصاف تیلور آمریکایی رفته، اما هنوز نتوانسته از سد این حریف توانمند بگذرد.

البته در این میان باید به اظهارات منصور برزگر، مرد سرد و گرم کشیده کشتی ایران هم اشاره نمود که نظرات جالبی را در مورد مصاف این دو غول کشتی آزاد دنیا مطرح نموده است. وی معتقد است حسن یزدانی می تواند این بار دیوید تیلور را شکست دهد، چون این کشتی حالت انتقامی دارد و یزدانی هم تجربه کافی از مصاف در المپیک را کسب نموده است.

به گفته برزگر، کشتی این دو آزادکار کاملاً برابر و مساوی است، اما همواره تیلور برنده می گردد، چون او بر خلاف یزدانی به میدان می آید تا فقط و فقط حریف را ببرد و به هیچ چیز دیگر به جز شکست حریف فکر نمی کند.

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد می گوید: یزدانی در المپیک توکیو در تایم اول کشتی، خوب کار کرد، اما در تایم دوم تاکتیکش اشتباه بود. در حالی که می توانست قهرمان المپیک گردد. گاهی اوقات یکی از رقبا بسیار برتر از ماست و با اختلاف امتیاز بالا پیروز می گردد که تکلیف معین است، اما در مصاف یزدانی و تیلور اینگونه نیست. تیلور همواره طوری به میدان آمده که فقط ببرد و به همین دلیل هم می برد.

رقابت های کشتی قهرمانی دنیا طی روز های 10 تا 18 مهرماه در شهر اسلو نروژ برگزار خواهد شد که تیم ملی کشتی آزاد ایران بامداد امروز راهی این کشور شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1953

به "رمز پیروزی حسن یزدانی در مصاف انتقامی با دیوید تیلور آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمز پیروزی حسن یزدانی در مصاف انتقامی با دیوید تیلور آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید