رویترز ، پرواز هواپیماهای کشورهای خلیج فارس در آسمان ایران و عراق ادامه دارد

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرگزاری رویترز گزارش کرد که خطوط هواپیمایی قطر و امارات و چند شرکت هواپیمایی حاشیه خلیج فارس همچنان از آسمان عراق و ایران برای پروازهای خود استفاده می کنند.

رویترز ، پرواز هواپیماهای کشورهای خلیج فارس در آسمان ایران و عراق ادامه دارد

به گزارش گروه بین الملل دانشنامه آریایی، رویترز گزارش کرد که با وجود حوادث اخیر منطقه، خطوط هواپیمایی قطر و امارات و چند شرکت هواپیمایی حاشیه خلیج فارس همچنان به پرواز در آسمان عراق و ایران ادامه می دهند.

رویترز مدعی شد که برخی شرکت های هواپیمایی حاشیه خلیج فارس نیز به دنبال حوادث اخیر در منطقه، جهت پروازهای خود را تغییر داده اند که به اذعان این شرکت ها تغییر جهت آن ها باعث وارد آمدن خسارت هایی برای آن ها شده است.

بر اساس این گزارش، برخی شرکت های هواپیمایی در منطقه همچون شرکت هواپیمایی الخلیج بحرین جهت پروازهای خود به اروپا را تغییر داده و به جای استفاده از آسمان عراق از آسمان عربستان سعودی و مصر استفاده می کند که جهت پروازی آن را طولانی تر و مصرف سوخت آن را بیشتر کرده است.

رویترز همچنین در گزارش خود آورده است که برخی شرکت های هواپیمایی بین المللی از جمله شرکت لوفت هانزا، ایر فرانس و خطوط هواپیمایی سنگاپور جهت پروازهای خود از آسمان ایران و عراق را تغییر داده اند.

چهارشنبه گذشته اکبر الباکر رئیس اجرایی شرکت هواپیمایی قطر اعلام کرد که پروازهای این شرکت به ایران [و در آسمان ایران] ادامه خواهد داشت.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، الباکر افزود که در جریان تشدید تنش اخیر در منطقه، این شرکت هیچ گونه لغو بلیت های پرواز نداشته است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 823

به "رویترز ، پرواز هواپیماهای کشورهای خلیج فارس در آسمان ایران و عراق ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز ، پرواز هواپیماهای کشورهای خلیج فارس در آسمان ایران و عراق ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید