رژه بدافزارها در المپیک ریو

به گزارش دانشنامه آریایی، وب سایت سایبربان: آنالیز کارشناسان امنیتی IBM X-Force نشان می دهد تروجان زئوس در بحبوحه افتتاح المپیک، فعالیت مخرب خود را در سرقت منابع اقتصادی از سر گرفته است.بازی های المپیک تابستانی برزیل با تمام فرازوفرودهایی که داشت، بالاخره روز گذشته افتتاح شد و فعالیت خود را آغاز کرد، این در حالی است که بانک های برزیل با فعالیت مخرب بدافزارها و تروجان ها روبرو شده اند.

رژه بدافزارها در المپیک ریو

آنالیز های اخیر محققان نشان دهنده این است اخیراً تروجان زئوس با نام پاندا زئوس فعالیت خود را آغاز نموده و بیشتر بانک های محدوده شهر ریو را مورد تهاجم خود قرار داده است. این تروجان فعالیت خود را به عنوان کیت افزارهای crimeware، آغاز نموده که از اولین فعالیت های مخرب تروجان را می توان به هک وزارت حمل ونقل آمریکا در سال 2007 اشاره نمود.

مهاجم با استفاده از این تروجان حمله man-in-the-browser (مرد در مرورگر) را اجرایی نموده و رمز عبورها و اطلاعات کاربر را به سرقت می برد. آنالیز های اخیر نشان می دهد که باج افزار CryptoLocker برای نصب شدن روی زیرساخت موردنظر احتیاج به تروجان زئوس دارد.

کارشناسان امنیتی آی بی ام اعلام کردند که بدافزار پاندا زئوس در سال 2011 شناسایی شده و در اولین آنالیز در سه ماهه اول 2016 نیز، شواهدی مبنی بر فعالیت مجدد این بدافزارگزارش شده است. البته تاکنون هیچ گونه اقدامی برای کنترل و جلوگیری تروجان صورت نپذیرفته است. در این میان اروپا و شمال آمریکا، انگلستان، لهستان، چین، آلمان، هلند و کانادا از اولین اهداف این تروجان به شمار می روند.

در حال حاضر تروجان نام برده فعالیت خود را روی کارت های اعتباری و مؤسسات اقتصادی برزیل آغاز نموده است. این در حالی است که پس از آنالیز های اجرا شده توسط محققان ارتباط تروجان با مهاجمان محلی برای کارشناسان به اثبات رسیده است. یکی از مهم ترین اهداف تروجان در برزیل را می توان سرقت از یک فروشگاه زنجیره ای را نام برد.

منبع: برترین ها
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 618

به "رژه بدافزارها در المپیک ریو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژه بدافزارها در المپیک ریو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید