رییس فدراسیون بسکتبال: با پخش بازیها از اینستاگرام، وابستگی خود به صدا و سیما را کم می کنیم!

به گزارش دانشنامه آریایی، رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: برای همگانی کردن رشته بسکتبال، تمرکز خود را روی توسعه بسکتبال سه نفره قرار داده ایم.

رییس فدراسیون بسکتبال: با پخش بازیها از اینستاگرام، وابستگی خود به صدا و سیما را کم می کنیم!

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، رامین طباطبایی امروز(18 شهریور) در مجمع انتخابات ریاست هیات بسکتبال استان کرمانشاه از کوشش برای توسعه بسکتبال سه نفره خبرداد و گفت: در حال حاضر در بخش همگانی کردن رشته بسکتبال، روی این موضوع تمرکز نموده ایم.

وی ادامه داد: بسکتبال سه نفره می تواند تاثیرگذار در بسکتبال ایران باشد و خلاء های آن را جبران کند.

رئیس فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه برای توسعه بسکتبال سه نفره در مدارس برنامه ریزهایی نموده ایم، گفت: یکی از مسائل بزرگ تیم های ملی ما عدم توانایی مبارزه رودروی بازیکنان در زمین است که بسکتبال سه نفره قابلیت آموزش آن را دارد.

وی همچنین تقویت استان ها را از دیگر روینمودهای فدراسیون بسکتبال بیان کرد و اضافه کرد: روسای هیات هایی که بتوانند شرایط مطلوبی را برای بسکتبال استان خود برنامه ریزی و در آن تغییرات مثبتی ایجاد نمایند را مورد حمایت قرار می دهیم.

طباطبایی با بیان اینکه هیات های استانی نباید مدام منتظر تزریق بودجه و ارسال برنامه از بالا باشند، اضافه کرد: متاسفانه این موضوع یک نگاه سنتی است که در کل جامعه وجود دارد. درحالی که در بحث بودجه تنها 10درصد از کل بودجه فدراسیون به استان ها تعلق می گیرد که برای هر استان تقریبا معادل هشت میلیون تومان می گردد، لذا هیات های هر استان باید بتوانند با تعامل با ادارات کل ورزش و جوانان خود نسبت به جذب اعتبار اقدام نمایند.

وی تاکید نمود: هیات های استانی باید توانمندیهای خود همچون وجود بازیکنان شاخص ملی پوش را به عنوان برند معرفی نمایند تا امکان جذب اسپانسر را داشته باشند، همانند کاری که فدراسیون درحال حاضر انجام می دهد.

رئیس فدراسیون بسکتبال همچنین درخصوص پخش برخی از مسابقات بسکتبال از رسانه ملی نیز بیان کرد: تعامل خوبی با صداوسیما داریم، اما کوشش می کنیم با طراحی و بروز کردن سایت و اینستاگرام فدراسیون بتوانیم مسابقات را از این طریق برای علاقمندان پخش و وابستگی خود را به صداوسیما کم کنیم.

وی در ادامه بابیان اینکه از بسکتبال کرمانشاه به خوبی شناخت دارد، اضافه کرد: از جمله معضلات بسکتبال کرمانشاه وجود چنددستگی در آن است که باید این موضوع را با اتحاد، همدلی و انسجام حل کرد، چراکه بسکتبال این استان گذشته درخشانی دارد که انتظار داریم احیاء گردد.

طباطبایی همچنین توضیح داد: استانها در بحث منابع انسانی همچون تعداد مربی، داور و بازیکن نیازسنجی علمی داشته و مسائل خود را به فدراسیون منعکس نمایند، هرچند که بسیاری از مسائلی که هیات های استانی به فدراسیون منتقل می نمایند در داخل استان قابل حل بوده و نیاز به انتقال به بالا ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 59

به "رییس فدراسیون بسکتبال: با پخش بازیها از اینستاگرام، وابستگی خود به صدا و سیما را کم می کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس فدراسیون بسکتبال: با پخش بازیها از اینستاگرام، وابستگی خود به صدا و سیما را کم می کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید