تور ارزان ایتالیا: سرمربی ایتالیایی تیم والیبال زنان ایران: ایران کشوری خارقالعاده است، با مربیان بزرگی مثل ولاسکو کار نموده ام

به گزارش دانشنامه آریایی، الساندرا کمپدلی گفت: من با مربیان بزرگی در والیبال همکاری داشتم.

تور ارزان ایتالیا: سرمربی ایتالیایی تیم والیبال زنان ایران: ایران کشوری خارقالعاده است، با مربیان بزرگی مثل ولاسکو کار نموده ام

با ما همراه باشید و با تور ارزان ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، به نشست خبری الساندرا کمپدلی سرمربی ایتالیایی تیم والیبال زنان ایران در کمیته ملی المپیک برگزار گردید. کمپدلی در این نشست ابتدا با زبان فارسی سال نو میلادی را تبریک گفت و سپس اعلام کرد: من الساندرا یک مربی پایه سوم ایتالیا هستم. با بسیاری از باشگاه های لیگ برتر ایتالیا کار نموده ام و خیلی از بازیکنان که در لیگ برتر هستند با من کار نموده اند. در بخش ملی والیبال مردان هم کار کردم. برای جام جوانان زیر 19 سال به عنوان یاری مربی حضور داشتم. برای والیبال بانوان به مدت 13 سال در یکی از استان های ایتالیا کار کردم. البته در تمام این سالها با تیم های ملی ایتالیا همکاری داشتم. شانس و امکان این را داشتم با مربیان بزرگ همکاری داشته باشم مانند ولاسکو.

او ادامه داد: من یک معلم هستم و در دانشگاه تکنولوژی تازه والیبال را تدریس می کنم و مدرس بین المللی هستم. 2 پسر دارم و پسرهایم در والیبال سری A و B بازی می نمایند. یکی از پسرهایم ناشنوا است و این باعث شد وارد والیبال ناشنوایان شوم و از سال 2016 در این بخش همکاری داشته ام و به اهداف خوبی هم رسیدیم. مربیگری در بخش بانوان باعث شد خیلی انسان بهتری باشم.

کمپدلی در خصوص برنامه های خود در بخش استعدادیابی و رده پایه اعلام کرد: دو نوع هدف با فدراسیون ایران مطرح نموده ام یکی ارتقاء جایگاه والیبال ایران در آسیا است و دوم اطمینان از اینکه این جایگاه پایدار بماند. این کار را به وسیله کار کردن با دختران جوان می توان انجام داد. برای ایجاد یک ساختار پایدار و سطح بالاتر استعدادیابی انجام می دهیم و والیبال را در تمام ایران پیشرفت می دهیم.

او در پاسخ به این پرسش که چقدر زمان لازم دارد تا جایگاه والیبال زنان را ارتقاء دهد؟ گفت: الان نمی توانیم به این سوال پاسخ بدهیم چون تازه با والیبال زنان ایران آشنا شده ام و باید کار کنم و سپس به این پرسش پاسخ دهیم.

سرمربی زنان در خصوص شناخت خود از تیم های آسیایی گفت: تمام تیم های آسیایی را می شناسم چون همواره آنها را دنبال می کردم. دوست من مربی کره ای است و تیم های آسیایی را دنبال می کردم.

کمپدلی در پاسخ به این پرسش که مدیریت فدراسیون ایران را چگونه دیده است؟ توضیح داد: 15 روز مهمان فدراسیون بوده ام و برایم بسیار ارزشمند بود. توانستم بعضی بازی های لیگ برتر مثل سایپا و باریج را ببینم. در ماه ژانویه ایران نخواهم بود اما همچنان بازی های تیم ها را به صورت آنلاین دنبال می کنم. قبلا هم بازی های ایران را دنبال می کردم . دختران و بانوان عادت به تمرینات زیادی دارند و به آنچه انجام می دهند متمرکز هستند. خیلی از دختران را دیدم که استعداد رسیدن به سطح بالای والیبال را دارند. بر این اعتقاد هستم ایران استعداد های زیادی دارد. هنوز پیروز به تماشا دختران ایرانی که خارج از کشور هستند نشدم مانند مهتاب، نگین، سودابه، قطعا به زودی با آنها دیدار می کنم .

او اضافه نمود: از بعضی باشگاه ها مانند پیکان، باریج و ذوب آهن بازدید کردم. برایم خیلی مهم بود بدانم والیبال ایران چگونه توسعه یافته است. قرار دیدار مهم با نایب رییس و آخرین سرمربی تیم ملی داشتم. با مربیان نوجوانان هم دیدار داشتم و به این فکر کردیم چگونه با هم همکاری کنیم. از همان ابتدا تعیین کردم که من اینجا نیامده ام که کار آنها را قضاوت کنم و برعکس از آنها تشکر می کنم. من می خواهم متدهای تازه را به کاری که قبلی ها انجام دادند، اضافه کنم. تجربه مربیان ایرانی برای شناخت بهتر به من یاری می نماید.

کمپدلی در پاسخ به این پرسش که تیم زنان در آسیا همواره مقام هفتم و هشتم را داشته و برترین تیم های جهان و المپیک در آسیا هستند، این که چه قولی به فدراسیون برای ارتقای جایگاه داده اید، گفت: نایب رییس و تیمی که با آن ها برخورد داشتم بسیار باهوش هستند، می دانند نتایج از امروز تا فردا حاصل نمی گردد، به زمان نیاز داریم تا برترین کار را برای تیم انجام دهیم. هر آنچه در توان دارم به کار می گیرم این جایگاه را به برترین شکل بالا ببرم اما قبل از تمرین نمی توانم این سوال را پاسخ دهم.

سرمربی تیم ملی والیبال زنان ایران در خصوص مشکل تیم زنان که مسابقه با تیم های قوی ندارد، گفت: با فدراسیون راجع به این مساله کامل صحبت کردیم. قطعا با مسائلی مانند شیوع ویروس کرونا روبرو بودیم اما اکنون می توانم این برنامه ریزی را داشته باشم که بازی محبت آمیز داشته باشیم. قطعا این نکته به رشد والیبال زنان یاری می نماید.

او در خصوص نظر خود نسبت به زنان ایران اعلام کرد: سوال قشنگی پرسیدید. از چیزهایی که در ایران دیدم، خیلی هیجان زده شدم. خیلی اشتیاق دارم تجربه ای که از حضور ایران داشتم با ایتالیایی ها به اشتراک بگذارم. در ایتالیا خانم های زیادی وجود ندارد که با عشق و علاقه کار نمایند. می خواهم وقتی به ایتالیا برگشتم این را مطرح کنم که چقدر امکانات در ایران وجود دارد. ایران استحقاق این را دارد که جهان بداند چقدر برای والیبال زنان برنامه دارند. اغلب اوقات کسی ایران را نمی شناسد و نقطه نظرات مثبتی راجع به ایران ندارند. من فهمیدم نقطه نظرات اغلب اوقات خام و ناپخته است.

وی در خصوص مبلغ قراردادش و دستیارانش توضیح داد: ترجیح می دهم به این سوال جواب ندهم. قرارداد من از ماه فوریه است و یک سال به اضافه یک سال است. دستیارانم را فعلا نمی دانم و فدراسیون باید معرفی کند و سپس راجع به آن ها صحبت کنم. قصد ندارم کسی از ایتالیا بیاورم امکانات خوبی در ایران وجود دارد و می خواهم از آن ها استفاده کنم.

اسلامی، سرپرست تیم ملی زنان در خصوص پرداخت قرارداد سرمربی ایتالیایی برعهده چه کسی است؟ گفت: فدراسیون جهانی مبلغ قرارداد را پرداخت می نماید و اسکان و تغذیه با فدراسیون ایران است.

کمپدلی در خصوص شرایط بازیکنان لژیونر گفت: هنوز این بازیکنان را نشناختم و نیاز دارم آن ها را در سالن ورزشی ببینم و این که چگونه بازی می نمایند. قطعا حضور آن ها در خارج از کشور مهم است چون تجربیات مهمی به دست می آورند. می توانند خودشان را به سطح بالا برسانند. این که بازیکنان ایرانی به تیم های خارجی بروند پیروزیتی برای والیبال ایران است و حتی یک یاری مربی ایرانی در خارج از ایران فعالیت دارد که این هم پیروزیت دیگری محسوب می گردد.

او در پاسخ به این پرسش که والیبال ایران چقدر زمان نیاز دارد تا با تیم های قدرتمند اروپایی رقابت کند؟ تاکید نمود: این سوال تقریبا قبلا از من پرسیده شد. من باید عملی با دختران کار کنم سپس پاسخ به این پرسش را بدهم. چند ماه دیگر اگر همدیگر را ببینیم می توانم این سوال را پاسخ بدهم. واقعا الان هیجان زده ام که امکانات خوب در والیبال ایران است. این امکانات را در کشورهای دیگر مانند ایتالیا ندیدم. سالن های ورزشی که برای بدنسازی و آماده شدن استفاده می نمایند، تکنولوژی تازه دارد. کمپ های ورزشی که فدراسیون در اختیار والیبال زنان قرار می دهد منظم و سازمان دهی شده هستند و واقعا به ما یاری می نماید که سرعت رشد و ترقی ما بیش تر گردد. از تعداد و ارقام دختران والیبالیست خیلی متعجب شدم. قطعا در بین تمام این دختران استعدادهایی وجود دارند که با شناسایی آن ها، یاری می گردد که به سطح بالایی برسیم. از فرهنگ ورزشی در ایران متعجب شدم. همکاری ها سیار خوب است و این نکاتی است که سرعت پیشرفت را افزایش می دهد و شرایط برای پیشرفت وجود دارد.

سرمربی تیم ملی والیبال زنان در خصوص نقاط ضعف موجود در والیبال ایران گفت: به این باور دارم باید از نقات قوت آغاز کنیم و نقات قوت زیاد بودند. قطعا نقاط ضعف بوده اما با یاری فدراسیون حتما این نقاط پوشش داده می شوند.

او در پاسخ به این پرسش که فکر می نماید با توجه هدف هایی که دارند را در یک سال به آن ها برسد؟ فکر می کنم خیلی زود پایه کار را بگذاریم و آغاز کنیم. می خواهم برنامه ریزی داشته باشیم که حتی اگر نبودم بتوانند از آن استفاده نمایند و پیشرفت نمایند. البته قرارداد یک سال به اضافه یک سال این را نمی گوید که نمی توانم به اهدافم برسم.

کمپدلی گفت: از رییس فدراسیون و نایب رییس تشکر می کنم که تمام چیزهایی که نیاز داشتم را در اختیارم گذاشتند تا شناخت خوبی از والیبال ایران داشته باشم. انسان هایی هستند که فرهنگ و عشق را به اشتراک می گذارند و انتقال می دهند. احساس می کردم در خانه و کشور خودم هستم. برای کار کردن و پیشرفت کردن باید خیلی خوب فکر کنیم اما باید همکاری و هم فکری داشته باشیم.

وی اضافه نمود: ایران واقعا کشور خارق العاده و زیبایی است. فکر می کنم کشوری است که در آن فرهنگ نفس می کشد و انرژی مثبت و اشتیاق برای پیشرفت وجود دارد. شانش این را داشتم با ولاسکو همکاری نزدیک داشته باشم و از تجربیات او استفاده کنم. تلفنی با او صحبت کردم و او باور داشت که می توانم به والیبال زنان ایران یاری کنم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2087

به "تور ارزان ایتالیا: سرمربی ایتالیایی تیم والیبال زنان ایران: ایران کشوری خارقالعاده است، با مربیان بزرگی مثل ولاسکو کار نموده ام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ایتالیا: سرمربی ایتالیایی تیم والیبال زنان ایران: ایران کشوری خارقالعاده است، با مربیان بزرگی مثل ولاسکو کار نموده ام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید