سند حمایت از زاگرس در کمیسیون زیربنایی دولت در حال آنالیز است

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: سند حمایت از زاگرس در کمیسیون زیربنایی دولت در حال آنالیز است.

سند حمایت از زاگرس در کمیسیون زیربنایی دولت در حال آنالیز است

به گزارش سرویس مالی خبرنگاران، دکتر مسعود منصور گفت: مهمتر از مسئله زوال بلوط در زاگرس و لرستان این است که بتوانیم رطوبت را در جنگل های بلوط نگه داریم.

وی بیان نمود: تحقق این موضوع یاری شایانی به جلوگیری از خشکیدگی بلوط و زوال آن خواهد نمود.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه برای حفظ رطوبت در جنگل های بلوط مهمترین راه چاره آبخیزداری است، توضیح داد: در حال حاضر به طور متناوب با دوره های خشکسالی و سیلاب روبرو هستیم و آنچه که می تواند رواناب ها را در لرستان نگه دارد انجام کارهای آبخیزداری است.

منصور تاکید نمود: مقدمه کار این است که توسعه فعالیت های آبخیزداری را به عنوان یکی از اولویت های بسیار مهم در لرستان پیگیری کنیم تا هم از سیلاب های احتمالی که خسارات زیادی را در سال های قبل به شهرستان ها و مرکز استان وارد کرد جلوگیری گردد و هم بتوانیم رطوبت روی سطحی را برای حفظ جنگل های زاگرس نگه داریم.

وی با بیان اینکه ستاد ملی حمایت از زاگرس در سطح ملی به ریاست معاون اول رئیس جمهور و دستگاه های عضو تشکیل شده است گفت: سندی که برای حمایت و حفاظت از مجموعه شش میلیون هکتار جنگل زاگرس از جمله لرستان تنظیم شده است در حال حاضر در کمیسیون زیربنایی دولت تحت آنالیز است که امیدواریم به تصویب هیات وزیران برسد.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور یادآور شد: در این سفر هیات دولت به لرستان، برای تسریع اقدامات پیشگیرانه و درمانی جنگل های بلوط اعتباری معادل 20 میلیارد تومان پیش بینی شده که امیدواریم به تصویب برسد و بتوانیم عملیات اجرایی را قوت بیشتری ببخشیم.

کدM-ch2531

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2059

به "سند حمایت از زاگرس در کمیسیون زیربنایی دولت در حال آنالیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند حمایت از زاگرس در کمیسیون زیربنایی دولت در حال آنالیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید