سند سازگاری با کم آبی کرمان ظرف یک ماه آینده به تصویب برسد

به گزارش دانشنامه آریایی، به گزارش خبرنگاران، محمدجوادفدایی ظهر دوشنبه در جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی اظهار کرد: ظرف دو هفته آینده گزارشی از سازگاری با کم آبی استان توسط کمیته فنی تدوین خواهد گردید و همه دستگاه ها باید با این کمیته همکاری نمایند.

سند سازگاری با کم آبی کرمان ظرف یک ماه آینده به تصویب برسد

وی اضافه کرد: تا یک ماه آینده باید سند سازگاری با کم آبی استان پس از آنالیز های کارشناسان به تصویب برسد ضمن این که سند چشم انداز چند سال بعد هم در راستای اجرای این برنامه باید تنظیم گردد.

فدایی ضمن انتقاد از عدم مدیریت صحیح برخی مدیران در جهت کاهش مصرف آب عنوان داشت: تنها چهار هزار حلقه چاه از 34 هزار حلقه در استان مجهز به کنتور حجمی هستند که نشان دهنده عدم مدیریت صحیح است در حالی که مسئولان مربوطه باید بدانند که برای تجهیز چاه ها به مصوبه احتیاج نیست.

سرپرست استانداری کرمان یادآور گشت: در دنیا به جهت تغییر فرهنگ جامعه از روش های فیزیکی استفاده می نمایند که یکی از راه های صرفه جویی در مصرف آب نصب کنتورهای حجمی است.

وی گفت: باید آب را به قیمت واقعی محاسبه کنیم و آن را بهینه مصرف کنیم.

فدایی پیشنهاد داد: باید حق النظاره چاه های آب کشاورزی افزایش یابد و این موضوع تا هفته آینده تعیین خواهد گشت که در کدام بخش این افزایش مصرف گردد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 5 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 30

به "سند سازگاری با کم آبی کرمان ظرف یک ماه آینده به تصویب برسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند سازگاری با کم آبی کرمان ظرف یک ماه آینده به تصویب برسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید