سهمیه کم مانع قهرمانی بوکسورهای خراسان شمالی نشد

به گزارش دانشنامه آریایی، مجید محمدی در مصاحبه با خبرنگاران بابیان اینکه خراسان شمالی در رقابت های قهرمانی کشور سهمیه پنج وزن داشت درحالی که مسابقات در 10 وزن برگزار می شد، اظهار کرد: بوکسورهایی که از سراسر کشور حضور داشتند از آمادگی 100 درصدی برخوردار بودند و همگی برای کسب عنوان آمدند.

سهمیه کم مانع قهرمانی بوکسورهای خراسان شمالی نشد

محمدی با اشاره به اینکه پنج نماینده از بوکسورهای خراسان شمالی در رقابت های قهرمانی کشور به مصاف حریفان خود رفتند، اظهار کرد: سجاد فیروزه در وزن 60 کیلوگرم، بهنام ریحانی در وزن 64 کیلوگرم، محمد نورانی در وزن 69 کیلوگرم، شایان سید نظری در وزن 81 کیلوگرم و امین صحرایی در وزن 91 کیلوگرم اعضای تیم استان را تشکیل دادند و مجید حصاری نیز به عنوان مربی تیم استان را همراهی کرد.

به گفته وی بوکس خراسان شمالی در رنکینگ دو کشور قرار گرفته است که در مسابقات کشوری از 10 وزن فقط پنج وزن سهمیه داشت و این موفقیت می تواند در افزایش سهمیه تأثیر مثبتی داشته باشد.

رئیس هیئت بوکس خراسان شمالی توضیح داد: در این رقابت ها نمایندگان خراسان شمالی توانستند یک مدال طلا و دو نقره کسب و برای نخستین بار در تاریخ بوکس استان در صندلی سوم تیمی این مسابقات قرار بگیرند.

محمدی حضور سه فینالیست از استان محروم خراسان شمالی را عامل شگفتی مطرح کرد و اضافه نمود: ایجاد وفاق و همدلی در بین مربیان و ورزشکاران از مهم ترین عواملی بود که این موفقیت را رقم زده است.

به گزارش دانشنامه آریایی، بوکس خراسان شمالی در سال های گذشته چندان مقام آوری نداشت اما طی سال های اخیر توانسته قهرمانان بسیاری را در کشور پرورش دهد و صاحب عنوان شوند و این زمینه برای رونق بوکس قابل توجه است، گرچه بوکس خراسان شمالی پیش ازاین به گفته ورزشکاران این ورزش زنگ تفریح نمایندگان سایر استان ها بود اما این بار به حریفان قدری تبدیل شده اند که علی رغم سهمیه کم توانستند افتخارآفرین باشند و به عنوان در کشور دست پیدا نمایند.

همچنین می طلبد تا مسئولان بیش ازپیش به این رشته ورزشی توجه نمایند تا شرایط و زمینه تمرین برای ورزشکاران علاقه مند فراهم گردد، اختصاص سالن 70 متری که رینگ تمام فضای سالن را گرفته نمی تواند جوابگوی احتیاج تمامی ورزشکاران باشد، گرچه ورزشکاران حرفه ای این ورزش تمرینات بدنسازی خود را در سایر سالن ها و تمرینات هوازی خود را در پارک ها پیگیری می نمایند اما شایسته قهرمانان خراسان شمالی نیست که به خاطر نبود بستر فعالیت، بیرون از فضای ورزشی به تمرین بپردازند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 157

به "سهمیه کم مانع قهرمانی بوکسورهای خراسان شمالی نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه کم مانع قهرمانی بوکسورهای خراسان شمالی نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید