طرح های عمرانی کردستان به بخش خصوصی واگذار می گردد

به گزارش دانشنامه آریایی، استاندار کردستان گفت : سال جاری بستر مناسبی آماده شده تا طرح های عمرانی این استان در بخش های مختلف برای اجرا و بهره مندی سرمایه گذاران از حمایت های دولت به بخش خصوصی واگذار گردد.

طرح های عمرانی کردستان به بخش خصوصی واگذار می گردد

جهت دریافت خدمات آلاچیق ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش دانشنامه آریایی به نقل از ایرنا، بهمن مرادنیا در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان اظهار کرد: یکی از ضعف هایی که در زمینه واگذاری طرح های عمرانی در استان به بخش خصوصی و سرمایه گذاران وجود دارد این است که آنان اطلاع خوبی از این بخشنامه ها ندارند و اگر این مساله انجام گردد تعداد زیادی از طرح ها قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارد.

وی اضافه نمود: دستگاه های اجرایی استان باید از این فرصت استفاده نموده و نشست هایی را با سرمایه گذاران داشته باشند چراکه اگر فقط 10 درصد طرح های عمرانی استان به بخش خصوصی واگذار گردد کار بزرگی در زمینه توسعه و تحول در استان را شاهد خواهیم بود.

استاندار کردستان خواهان استفاده پیمانکاران از این فرصت شد و گفت: انتظار می رود آنان با تسهیلات بانکی که دولت تعهد نموده در قالب تهاتر به آنان واگذار می نماید فرایند اجرای طرح های عمرانی را بر عهده بگیرند.

مرادنیا با اشاره به اینکه سال 98 طرح های خوبی در استان اجرایی شد، اضافه نمود: با اولویت بندی طرح های عمرانی، کارهای اثر بخشی در استان انجام گرفت و سال جاری هم باید کوشش کنیم تا این طرح ها به ویژه طرح هایی که در توسعه زیرساخت و اهمیت ویژه ای دارند در اولویت قرار گیرد.

وی تکمیل راه آهن سنندج - همدان، جاده مریوان - سنندج، فرودگاه سقز و منطقه ویژه مالی بانه را از طرح های حائز اهمیت برای مردم و مسئولان بیان کرد و گفت: باید کوشش کنیم تا طرح های پیشران بخش کشاورزی نیز سال جاری به بهره برداری برسد چرا که استان ظرفیت مطلوبی در این بخش دارد که با تکمیل آن می توان در بسیاری از زمینه ها قطب فراوری کشور شد.

استاندار کردستان افزود: پرداخت 3 هزار و 210 میلیارد تومان تسهیلات در سال گذشته به بخش خصوصی از حمایت های دولت به مجموعه بخش خصوصی در استان کردستان است که این میزان در مقایسه با سال قبل از آن 38.4 درصد افزایش دارد و باید بانک ها کوشش نمایند تا این رقم افزایش یابد.

وی بیکاری را معضل اصلی استان برشمرد و گفت: اگر بخش خصوصی در بخش فراوری استان سهیم گردد، می توان به جرات گفت که زمینه اشتغال پایدار فراهم شده است و اگر غیر از این باشد نمی توان به آن رسید.

استاندار کردستان از مدیران اجرایی استان هم خواست با وسعت نظر به مساعدت با بخش خصوصی نگاه نمایند و همکاری را توسعه دهند چرا که خواسته اصلی مردم و مسئولان ارشد استان این است که با مشارکت بخش خصوصی زمینه توسعه در استان را فراهم کرد.

مرادنیا با اشاره به اهمیت عمران شهری، سهم شهرداری های استان از منابع دولتی در سال گذشته را 175 میلیارد تومان بیان کرد و اضافه نمود: این میزان در مقایسه با سال قبل از آن 38 درصد افزایش داشت و 75 میلیارد تومان هم با 136 درصد رشد به دهیاری ها پرداخت شد.

وی به دست اندرکاران مدیریت شهری تاکید نمود تا در زیباسازی و ساماندهی محیط شهری کوشش بیشتری داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1045

به "طرح های عمرانی کردستان به بخش خصوصی واگذار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های عمرانی کردستان به بخش خصوصی واگذار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید