عضو شورای شهر: مترو را تعطیل کنید

به گزارش دانشنامه آریایی، عضو شورای شهر تهران گفت: لغو طرح ترافیک به علت افزایش شیوع کرونا باید همزمان با تعطیلی مترو انجام گردد چرا که لغو طرح به تنهایی تأثیری در کاهش مسافران مترو ندارد.

عضو شورای شهر: مترو را تعطیل کنید

به گزارش فارس، حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران درباره احتمال لغو طرح ترافیک در پایتخت با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا گفت: در صورتی که آمار مبتلایان به سطحی برسد که لازم گردد اقداماتی در حوزه ترافیکی صورت گیرد، ما در شورای شهر حمایت های لازم را انجام می دهیم و پیشنهاداتی به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال خواهد شد.

وی اضافه کرد: در صورتی که لغو طرح ترافیک انجام گردد، ولی حمل و نقل عمومی به ویژه مترو تعطیل نگردد اقدامات نتیجه مؤثری در جهت کاهش مبتلایان به کرونا نخواهد داشت.

این عضو شورای شهر تهران گفت: همه مسافرانی که از حمل و نقل عمومی استفاده می نمایند خودروی شخصی ندارند که با لغو طرح ترافیک دیگر از مترو استفاده ننمایند.

خلیل آبادی گفت: درخواست شهروندان فعال بودن سیستم حمل و نقل عمومی با وجود شرایط کرونا بوده است و در حال حاضر بهترین راه حل جهت مقابله و پیشگیری از کرونا استفاده همه مسافران از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

وی گفت: در حال حاضر همه قطار های مترو و اتوبوس های پایتخت به صورت روزانه در چندین نوبت ضدعفونی می شوند و مسئله ای در این زمینه وجود ندارد، ولی اگر به مرحله ای برسیم که تعیین گردد استفاده از حمل و نقل عمومی آسیب زا است قطعا اقدامات لازم را انجام می دهیم که تعطیلی مترو از جمله موارد مورد نظر است.

این عضو شورای شهر تهران گفت: از آنجایی که دولت یارانه در زمینه بلیت مترو را پرداخت نمی کند تعطیلی مترو نه تنها به ضرر شهرداری نیست بلکه به نفع آن خواهد بود. همچنین به نظر من اگر طرح ترافیک لغو گردد، ولی مترو تعطیل نگردد دردی دوا نخواهد شد نتیجه ای در کاهش ابتلا به کرونا حاصل نمی گردد.

خلیل آبادی بیان داشت: لغو طرح ترافیک بدون در نظر دریافت محدودیت تردد در مترو تنها ترافیک و راهبندان را به ویژه در محدوده مرکزی پایتخت به همراه دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1233

به "عضو شورای شهر: مترو را تعطیل کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو شورای شهر: مترو را تعطیل کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید