غریب آبادی: مدیرکل جدید نقش مهم آژانس در حفظ برجام را به درستی ایفا نماید

به گزارش دانشنامه آریایی، نماینده دائم ایران در آژانس انرژی اتمی با تاکید بر حرفه ای گری، استقلال و بی طرفی آژانس ابراز امیدواری کرد مدیرکل جدید نقش مهم این سازمان در حفظ برجام را به درستی ایفا نماید.

غریب آبادی: مدیرکل جدید نقش مهم آژانس در حفظ برجام را به درستی ایفا نماید

به گزارش گروه سیاست خارجی دانشنامه آریایی، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، در پاسخ به سوال دانشنامه آریایی درخصوص موضع ایران در قبال انتخاب رافائل گروسی مدیرکل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه بر حرفه ای گری، استقلال و بی طرفی آژانس تاکید نموده و انتظار دارد که این رویکرد باید در هر شرایطی توسط آژانس و مقامات آن حفظ گردد و کشورهای عضو نیز از اعمال فشار به آژانس جدا خودداری نمایند.

سفیر کشورمان اضافه کرد: سیاست و رفتار ایران نیز همیشه بر ترویج و همچنین رعایت این اصول راسخ بوده و بدیهی است تداوم و تقویت حفظ اصول فوق توسط آژانس، با رهیافت مثبت و تعاملی از جانب ایران روبرو خواهد شد.

غریب آبادی تاکید نمود با توجه به مسؤولیت آژانس در راستی آزمایی اجرای برجام، مدیرکل جدید نیز همانند سلف خود، نقش مهم آژانس در حفظ توافق هسته ای را به درستی ایفاء کند.

به گزارش فارس، گروسی دیروز سه شنبه به عنوان مدیرکل جدید آژانس و جایگزین یوکیا آمانو مدیرکل فقید این سازمان انتخاب شد و قرار است از اول ژانویه کار خود را در این سمت شروع کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 627

به "غریب آبادی: مدیرکل جدید نقش مهم آژانس در حفظ برجام را به درستی ایفا نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی: مدیرکل جدید نقش مهم آژانس در حفظ برجام را به درستی ایفا نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید