فروش تیک تاک به مایکروسافت منتفی شد، اورکل شریک تیک تاک شد

به گزارش دانشنامه آریایی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مایکروسافت خاطرنشان کرد بایت دنس سرویس تیک تاک در آمریکا را به این شرکت نمی فروشد.

فروش تیک تاک به مایکروسافت منتفی شد، اورکل شریک تیک تاک شد

این شرکت آمریکایی در بیانیه ای گفت: ما اطمینان داریم پیشنهاد ما برای کاربران تیک تاک مناسب است و همزمان از امنیت ملی نیز محافظت می کنیم.

اما اندکی پس از انتشار این خبر منابع آگاه به رویترز خبر دادند بایت دنس تصمیمی برای فروش سرویس های تیک تاک در آمریکا ندارد. در عوض با شرکت اورکل شریک می شود تا به این ترتیب تحریم های آمریکا را دور بزند.

به گفته این منابع آگاه، طبق قرارداد پیشنهادی، اورکل شریک فناوری بایت دنس خواهد بود و مدیریت اطلاعات کاربران آمریکایی این پلتفرم را برعهده می گیرد. همچنین اورکل مشغول مذاکره برای سهیم شدن در سرویس های تیک تاک در آمریکا است.

ماه گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دستور فروش سرویس های تیک تاک در این کشور را صادر و همزمان تهدید کرد این اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئوهای کوتاه را ممنوع می کند. پس از آن، بایت دنس مذاکراتی را برای فروش سرویس های آمریکا به مایکروسافت یا اورکل آغاز کرد.

اما فرایند فروش به دلیل تصویب قوانین جدید صادرات فناوری چین به تعویق افتاده بود همچنین چند روز منابعی آگاه فاش کردند دولت چین ترجیح می دهد به جای فروش سرویس های تیک تاک به آمریکا، شاهد تعطیلی این اپلیکیشن باشد.

مقامات آمریکایی ادعا می کنند ممکن است اطلاعات کاربران این شبکه اجتماعی در اختیار دولت چین قرار داده شود و به همین دلیل تهدیدی برای امنیت ملی به شمار می رود.تیک تاک که حدود 100 میلیون کاربر در آمریکا دارد نیز این اتهامات را رد کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1344

به "فروش تیک تاک به مایکروسافت منتفی شد، اورکل شریک تیک تاک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش تیک تاک به مایکروسافت منتفی شد، اورکل شریک تیک تاک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید