فغانی: باید تحمل تیم ها نسبت به داوران بیشتر گردد، بیانیه باشگاه ها برای ما عادی است

به گزارش دانشنامه آریایی، داور بین المللی فوتبال ایران گفت: تحمل تیم ها نسبت به داوران باید بیشتر گردد تا داوران جوان هم بتوانند توانایی هایشان را نشان بدهند.

فغانی: باید تحمل تیم ها نسبت به داوران بیشتر گردد، بیانیه باشگاه ها برای ما عادی است
به گزارش ، علیرضا فغانی درباره برگزاری کلاس الیت داوران لیگ برتری بیان نمود: با توجه به افزایش حساسیت رقابت های لیگ برتر فوتبال مسئولان کمیته داوران صلاح دانستند این کلاس یک روزه را برگزار نمایند تا داوران و یاری داوران ملی و بین المللی کشورمان دور هم جمع شده و مسائلی که احتیاج به هماهنگی و یکنواختی بیشتری دارد مرور نمایند.

همانگونه که تیم ها رو به جوانگرایی آورده اند داوران هم جوان شده اند

او درباره ارزیابی اش از عملکرد داوران در لیگ هجدهم گفت: کیفیت داوران و فوتبال کشورمان هر 2 خوب است. کمیته داوران تصمیم های خوبی گرفته و تیم داوری من (فغانی، سخندان و منصوری) در کنار سایر داوران عملکرد خوبی داشته اند. همانگونه که تیم ها رو به جوانگرایی آورده اند داوران هم جوان شده اند. همانگونه که باید مربی یا بازیکن جوان حمایت شوند باید شرایط برای داوران جوان هم فراهم گردد تا بتوانند توانایی هایشان را نشان بدهند. امیدوارم تیم ها و مربیان بیشتر با داوران جوان همکاری نمایند.فغانی درباره عملکرد داوران جوان گفت: خوشبختانه داوران جوان و شهرستانی ارزیابی شده و آرام آرام به جامعه داوری تزریق می شوند. این نفرات مستعد از لحاظ آمادگی جسمانی هم وضعیت مناسبی دارند. باید تحمل تیم ها بیشتر گردد تا داوران جوان هم بتوانند کار خود را انجام بدهند.داور بین المللی فوتبال ایران درباره افزایش انتقادها به عملکرد داوران توضیح داد: انتقاد همیشه وجود دارد. مربیان در میانه فصل لبه تیغ هستند و امکان دارد با یک نتیجه نتایج صندلی آنها جا به جا گردد . در این وضعیت با هر سوت داور احتمال انتقاد وجود دارد، اما بیانیه آنها برای ما عادی است.فغانی درباره برنامه های آماده سازی اش برای قضاوت در جام ملت های آسیا گفت: همانگونه که بارها گفته ام فینال جام ملت های قبلی را قضاوت کردیم. پس از این رقابت ها تیم های داوری کاندیدا برای جام جهانی معین می شوند و تمام هدفمان این است که در امارات در این فهرست قرار بگیریم. برای تیم ملی ایران هم آرزوی موفقیت می کنم.

در لیگ های پایه مشکلاتی وجود دارد که باید به سرعت برطرف شوند

فغانی درباره آخرین وضعیت پرداخت حق الزحمه داوران برای قضاوت در لیگ برتر بیان نمود: در این فصل حق الزحمه داوران افزایش یافته و در هر هفت هشت هفته یک بار پول ما پرداخت می گردد. البته در لیگ های پایه مشکلاتی وجود دارد که این امر باید به سرعت برطرف شوند، چرا که بیشتر داوران در لیگ های پایین تر به صورت زمینی رفت و آمد می نمایند.

کمیته داوران باید درباره تعداد قضاوت های من برای نساجی و سپیدرود پاسخگو باشد

داور دیدار نساجی - سپیدرود درباره ارسال بیانیه تیم مازندرانی پس از اتمام این دیدار و زیر سوال بردن عملکرد کمیته داوران گفت: هرچند چهار بازی برای نساجی قضاوت نموده ام، اما زیرمجموعه فدراسیون هستم و وقتی کمیته داوران درباره قضاوت هر بازی برای من تصمیم بگیرد باید این کار را انجام بدهم. کمیته داوران باید درباره تعداد قضاوت های من برای نساجی و سپیدرود پاسخگو باشد، اما اشتباهات داوری برای تمام تیم ها وجود دارد. هر تیمی از داوری ضرر نموده به سود آن تیم هم قضاوت شده است. در این میان برخی تیم ها اعتقاد دارند اشتباهات داوری بیشتر به ضرر آنها بوده است اما من در مقامی نیستم که بتوانم آن را جواب بدهم.داور دیدار رده بندی جام جهانی 2018 روسیه درباره مد شدن بیانیه صادر کردن باشگاه ها علیه داور پیش از آغاز بازی گفت: هیچ وقت به صحبت های قبل و بعد بازی مربیان، بازیکنان و بیانیه باشگاه ها توجه نمی کنم، چراکه تمام تمرکزم روی کارم است و می دانم تیم ها می خواهند با این کار روی داور فشار بیاورند. به همکارانم هم توصیه می کنم روی کارشان تمرکز نمایند.منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 138

به "فغانی: باید تحمل تیم ها نسبت به داوران بیشتر گردد، بیانیه باشگاه ها برای ما عادی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فغانی: باید تحمل تیم ها نسبت به داوران بیشتر گردد، بیانیه باشگاه ها برای ما عادی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید