فیس بوک، توئیتر و گوگل هنگ کنگ را تهدید کردند

به گزارش دانشنامه آریایی، قرار است قانون جدیدی در هنگ کنگ وضع گردد که براساس آن کارمندان شبکه های اجتماعی که اطلاعات شخصی کاربران را فاش نمایند با زندان و جریمه روبرو شوند اما این طرح با مخالفت شرکت های فناور روبرو شد.

فیس بوک، توئیتر و گوگل هنگ کنگ را تهدید کردند

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

شرکت های عظیم مانند فیس بوک، توئیتر و گوگل تهدید نموده اند در صورت تصویب قانون نو اطلاعات هنگ کنگ، سرویس های خود را در این کلانشهر تعطیل می نمایند.

قانونگذاران هنگ کنگ تصمیم دارند قوانین نوی برای جلوگیری از فرایند داکسینگ (doxing) وضع نمایند. در این فرایند اطلاعات خصوصی افراد مانند آدرس یا شماره تماس آنها در فضای آنلاین منتشر می گردد.

شرکت های فناوری هشدار داده اند جریمه های پیشنهادی برای شبکه های اجتماعی ناقض قانون نو، آنها را وادار می نماید تا سرویس هایشان را در هنگ کنگ غیرفعال نمایند.

انجمن ائتلاف اینترنت آسیا (AIC) در نامه ای که به کمیساریای حریم خصوصی هنگ کنگ برای داده های شخصی ارائه داده خواسته قوانین ضد داکسینگ پیشنهادی خود را اصلاح کند.

طبق این قانون اگر کاربران از شبکه های اجتماعی برای داکسینگ استفاده نمایند، کارمندان این شبکه ها با جریمه ای تا سقف 92 هزار پوند و تا 5 سال حبس در زندان روبرو می شوند.

جف پین مدیرعامل این انجمن در نامه مذکور نوشته است: تنها راه خروج شرکت های فناوری از چنین شرایطی عدم سرمایه گذاری و فعالیت در هنگ کنگ است. به این ترتیب مردم، کسب وکارها و مشتریان هنگ کنگی هم از سرویس های این شرکت ها محروم می شوند. از سوی دیگر موانع تجاری نوی به وجود می آید. احتمال پیگیری قانونی کارمندان این شرکت ها نوعی عدم قطعیت برای کسب و کارهای هنگ کنگی به وجود می آورد و در نتیجه روی موقعیت آن به اسم مرکز نوآوری و فناوری هم تأثیر می گذارد.،LI

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1856

به "فیس بوک، توئیتر و گوگل هنگ کنگ را تهدید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک، توئیتر و گوگل هنگ کنگ را تهدید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید