لیبی، تهدید حفتر به غرق کردن کشتی های ترکیه، اظهارات السیسی درباره حل سیاسی بحران لیبی

به گزارش دانشنامه آریایی، یک فرمانده وابسته به شبه نظامیان خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته لیبی تهدید کرد که هر کشتی ترکیه را در سواحل لیبی غرق خواهد نمود.

لیبی، تهدید حفتر به غرق کردن کشتی های ترکیه، اظهارات السیسی درباره حل سیاسی بحران لیبی

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری عربی 21، فرج المهدوی فرمانده ژنرال حفتر امروز گفت که شبه نظامیانش با قدرت با هر کشتی ترکیه که به سواحل لیبی نزدیک گردد، مقابله خواهند کرد.

وی گفت: نیروهایم از فرماندهی کل ارتش لیبی (شبه نظامیان حفتر) دستورات واضحی گرفته اند که هر کشتی ترکیه را که به سواحل لیبی نزدیک گردد، منهدم و غرق نمایند.

این فرمانده گفت: نیروهای مسلح لیبی به فرماندهی حفتر مصمم هستند که اجازه اجرای توافق ترکیه با دولت وفاق درباره مشخص مرزهای دریایی و ایجاد یک منطقه مالی در شرق مدیترانه را ندهند.

وی ابراز عقیده کرد: اکثر سواحل لیبی تحت کنترل ارتش ملی لیبی (شبه نظامیان حفتر) است.

اظهارات المهدوی همزمان با تاکید رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه مبنی بر آمادگی کشورش برای اعزام نیروهای ترکیه به لیبی برای حمایت از دولت وفاق لیبی به ریاست السراج مطرح شد.

ژنرال حفتر با نیروهایش شرق لیبی را در دست دارند. غرب لیبی و شهر طرابلس نیز در کنترل دولت وفاق لیبی است که سازمان ملل آن را به رسمیت شناخته است.

شبه نظامیان حفتر چند ماه پیش عملیات خود به سمت طرابلس را برای به گفته خود پاکسازی آن از تروریست ها شروع کردند، اما در حومه آن زمینگیر شدند. حفتر مورد حمایت امارات و مصر و عربستان است.

همزمان عبدالحکیم معتوق سیاستمدار نزدیک به ژنرال حفتر گفت که هدف اصلی توافق السراج و اردوغان سلطه بر دریای مدیترانه و محاصره مصر و عربستان است.

قاهره: دستکاری مرز خود با لیبی را نخواهیم پذیرفت

علی عبدالعال رئیس مجلس نمایندگان مصر گفت که کشورش دستکاری مرزهای غربی خود با لیبی را نخواهد پذیرفت.وی تاکید نمود که قاهره به حمایت از حفتر ادامه خواهد داد.

سیسی: راه چاره سیاسی فراگیر بحران لیبی در راه است

رئیس جمهور مصر گفت که در طول ماههای آینده به یک راه چاره فراگیر برای بحران لیبی دست یافته خواهد شد و طبیعتا یک راه چاره سیاسی خواهد بود.

عبدالفتاح السیسی در اولین کنفرانس انجمن صلح و توسعه پایدار آسوان در آفریقا اضافه کرد: به راه چارهی برای این بحران دست یافته خواهد شد که یکی از کانون های تروریسم را از بین خواهد برد که به وسیله آن سلاح و تروریست به کشورهای همجوار منتقل می گردد.سیسی گفت: مصر اولین کشوری است که از حوادث لیبی آسیب دیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 696

به "لیبی، تهدید حفتر به غرق کردن کشتی های ترکیه، اظهارات السیسی درباره حل سیاسی بحران لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، تهدید حفتر به غرق کردن کشتی های ترکیه، اظهارات السیسی درباره حل سیاسی بحران لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید